Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
01.03.2019, kategorie: Aktuality

6. Diecézní ministrantský florbalový turnaj - foto

6. Diecézní ministrantský florbalový turnaj - foto

Zde si můžeš prohlédnout fotky toho, jak jsme se s ministranty měli na florbalovém turnaji -  a ještě si přečíst o tom jaké to bylo z pohledu účastníka. 

V pátek 22.2. a sobotu 23.2. se konal již 6. Ministrantský florbalový turnaj. Turnaj pořádalo Diecézní centrum mládeže v čele s otcem Vojtěchem Vágaiem. Jak je již zvykem, turnaj se odehrával na novém místě, tentokrát ve Veselí nad Lužnicí. Na turnaj přijelo celkem 119 ministrantů, ze všech koutů diecéze, od těch nejmladších až po středoškoláky. Spolu s nimi přijela i řada kněží, kteří pak pomáhali jako sudí.

V pátek po příjezdu, jsme se zaregistrovali, slavili s místními farníky mši svatou a po ní jsme se pořádně najedli z toho co si každý přivezl. Po večeři, jsme se rozdělili do dvou skupin a vyslechli jsme krátké povídání o službě ministranta. Na konec dne si pro nás organizátoři připravili nejrůznější úkoly po městě - takzvaný „lov zážitků“. Ptali jsme se místních  třeba na otázku „Kdo je to ministrant“, hledali jsme ceny místních toalet a fotili se na nejrůznějších místech. V 21:30 téměř po hodině hry jsme dorazili a vzájemně jsme se sdíleli s ostatními se svými zážitky, kde nechybělo ani promítání fotek ze hry. Následovala společná modlitba a po ní jsme se odebrali do svých spacáků.

V sobotu se začalo hrát již brzy ráno. Celý den byl v duchu zdravé soutěživosti a nadšení ze hry. Hrálo se na dvou hřištích - dvakrát pět minut. V týmech byli nezkušení hráči i matadoři, ale nakonec si hru užili všichni. Po celý den měli ministranti k dispozici občerstvení a na oběd se šlo do přilehlé školní jídelny. Nejvíce cen si odvezli ministranti ze Soběslavi, kteří se dostali na stupně vítězů v každé ze tří věkových kategorií. Nejdůležitější však bylo, že se mohli sejít kluci, kteří všichni slouží u oltáře a mohli vidět, že jich není málo.

Tomáš Koudelka


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012