Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
22.09.2015, kategorie: Událo se

Christ-life a Večer mladých na Lomečku

11.-13. září 2015
Christ-life a Večer mladých na Lomečku

Již od pátku zde byl připraven víkendový program s názvem Christ-life. Byl to poslední ze tří tematicky navazujících víkendů, takže jsme se mezi s sebou už většinou znali, i když někteří také přijeli poprvé. Pár her na začátek nám pomohlo seznámit se i s nově příchozími a navodilo příjemnou atmosféru.

Pak jsme se přesunuli ven, pod noční oblohu, kde nás za zvuků tlumených bubnů čekala inscenační hra na sebepoznání, zamyšlení se nad našimi hodnotami. Večer jsme zakončili v kapli adorací, v přítomnosti Toho, který je největší hodnotou našeho života.

Sobotu provázelo téma Duch svatý. Různé přednášky a povídání si pro nás připravili P. Jožo Gumenický, P. Roman Dvořák a kaplan pro mládež strakonického vikariátu P. Jan Turek. Povídali jsme si o tom, jaké máme dary, jak je můžeme využít pro službu druhým, a jak Bůh působí v našich životech. Nechyběli ani hry na vyblbnutí a čas na relaxaci po výborném obědě, kterým nás místní Šedé sestry pohostily.

Odpoledne jsme se začali pomalu chystat na příjezd a příchod dalších mladých lidí. Na naši víkendovku navazoval již tradiční Večer mladých.

Sešlo se nás nakonec kolem 40 mladých z Prachaticka, Strakonicka, ale i dalších míst naší diecéze. Společně jsme slavili mši svatou, seznámili se během několika pohybových her i během diskuzních skupin, a vyslechli si poutavé povídání (doprovázené promítáním fotek) Katky Mrvíkové o Pouti do Taizé. Večer jsme zakončili společnou modlitbou, při které jsme svěřovali do Božích rukou vše, co nás následující školní rok čeká. Celým večerem nás hudebně provázela prachatická kapela Elaion.

Někteří se rozjeli do svých domovů, někteří ještě zůstali do neděle a celý víkend jsme zakončili odpolední mší svatou pro mládež. Byl to obohacující víkend strávený v krásném prostředí.

20.09.2015 14:00

Christ-Life na Lomečku

Christ-Life na Lomečku
 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012