Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
02.01.2009, autor: Jana Bernasová, kategorie: Událo se

DSA (diecézní setkání animátorů)

31. 10. až 2. 11. 2008
DSA (diecézní setkání animátorů)

Ve dnech 31. 10. až 2. 11. proběhlo na DCŽM Ktiš už téměř tradiční Diecézní setkání animátorů. V pátek jsme se v plném počtu sešli až asi kolem deváté hodiny. Mnozí z nás přijeli ze svých studijních působišť za hranicemi diecéze, takže poslední MHD na Ktiš nemohli stihnout. Naštěstí na DCŽM funguje velmi spolehlivá „taxikářská“ sekce. Stačí zavolat a oni si už účastníky akcí po okolí posbírají.

Vzhledem k pozdější hodině páteční jsme se rozhodli řešit jen to nejdůležitější. Trochu jsme pojedli a odebrali jsme se do kaple chválit Pána a vyprosit si požehnání a Boží vedení pro vše, co jsme druhý den chtěli páchat.

Sobota nás přivítala chladným, ale slunečným ránem. Po snídani a modlitbě následoval hlavní bod programu. Diskuze. Pro všechny, kdo teď povytáhli obočí, co to jako má být, hned vysvětlím.

Na Ktiši již delší dobu není stálý tým, který by připravoval a pořádal akce pro mládež z diecéze. Stále se zde pořádají oslavy Silvestra, Velikonoc a pracovní víkendy, na další víkendovky však už nezbývá sil. Proto se několik lidí z animátorů naší diecéze rozhodlo, že by bylo dobré využít to, co v animátorských kurzech načerpali, a s organizací akcí externě pomoci. A proto je hlavním bodem programu na DSA diskuze. Řešíme s „Ktišáky“ a s kluky z Diecézního centra mládeže co a jak. Kde přiložit ruku k dílu, co se už povedlo a co ne tak úplně, jaké akce mladí chtějí a jak je přivést k životu.

Tentokrát se přijel diskuze zúčastnit i otec biskup Pavel Posád. Strávil s námi velkou část soboty a byl pro nás duchovní oporou, když s námi slavil „dušičkovou“ mši svatou, ale i velkou pomocí na cestě k realizaci některých velmi smělých plánů.


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012