Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
10.04.2017, kategorie: Událo se

Diecézní setkání mládeže 2017

"Veliké věci mi učinil ten, který je mocný!" (Lk 1, 49)
Diecézní setkání mládeže 2017

Ve dnech 7. – 8. dubna se uskutečnilo Diecézní setkání mládeže v Českých Budějovicích. Mladí lidé z českobudějovické diecéze tak měli příležitost společně se setkat s otci biskupy, Mons. Vlastimilem Kročilem a Mons. Pavlem Posádem, i se svými vrstevníky. Tématem tohoto setkání se stal verš z evangelia podle Lukáše, který zvolil papež František pro Světový den mládeže 2017. Setkání jsme zahájili v pátek, v Komunitním centru Máj mší svatou, kterou celebroval P. Mgr. Vojtěch Vágai, ředitel Diecézního centra mládeže a Diecézního centra života mládeže v českobudějovické diecézi. Po následné večeři začala „Boží párty“, na které si mladí mohli vybrat z rozmanitého výběru minikatechezí, kreativního workshopu, her, setkání s řeholnicemi v čajovně nebo si zajít ke svátosti smíření a přímluvné modlitbě. Den jsme zakončili modlitbou chval, kterou nás provázel host našeho setkání P. PeadDr. Mgr. Peter Palušák a kapela DS Band. Při modlitbě jsme se snažili dát prostor a své „ano“ Bohu, aby i v našich životech mohl konat veliké věci.

Sobotní program, který se uskutečňoval v prostorách Jihočeské univerzity, byl zahájen rozhovorem s naším otcem biskupem Vlastimilem. Rozhovor působil přívětivým dojmem a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých, hlubokých i humorných zážitků ze života našeho otce biskupa, atmosféra byla velmi příjemná a uvolněná, a to i díky P. Mgr. Tomasovi van Zavrelovi, referentovi pro pastoraci v českobudějovické diecézi, který celou diskuzi moderoval.

Velmi nás obohatila a v životě nasměrovala také katecheze na téma poselství papeže Františka mladým, aby se chopili iniciativy a stali se těmi, kdo mění tento svět. Studenty středních škol provedl touto katechezí P. Vojtěch Vágai s cílem, naučit tyto mladé vidět veliké věci, které Bůh koná v jejich konkrétních životech, a které koná i skrze ně samotné. Pro studenty vysokých škol měla tato katecheze povahu uvedení do základů koučinku orientovaného na řešení, kterými provedl odborník v této oblasti, P. Peter Palušák, aby na základě správně položených otázek dokázali vést sebe i druhé k dobrým vizím a k jejich uskutečňování.

Odpoledne měli mladí možnost vybrat si z šesti různých témat, na které byli pro ně připraveny workshopy a zabývat se tak aktuálními otázkami dnešní doby.

Diecézní setkání mládeže vyvrcholilo slavnostní mší svatou, kterou celebroval otec biskup Vlastimil, za doprovodu kapely Elaion.

Celé setkání se neslo v radostném duchu, v atmosféře přátelství a přijetí. Mnozí z nás z tohoto setkání odcházeli s postojem úžasu a vděčnosti Bohu. Se slovy: „Veliké věci mi učinil ten, který je mocný.“

Marie Němcová

Promluva na Diecézním setkání mládeže v Českých Budějovicích KE STAŽENÍ ZDE.

» Přejít na článek Diecézní setkání mládeže 2017 na webu www.5o4u.com.

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012