Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
08.04.2010, autor: Vendula Krůlová, kategorie:

Diecézní setkání mládeže

26. - 27. března 2010

Mládež s biskupy

Ve dnech 26.3. a 27.3.2010 se uskutečnilo Diecézní setkání mládeže v Českých Budějovicích. Mládež se setkala se svými biskupy, Mons. Jiřím Paďourem OFMCap a Mons. Pavlem Posádem. Tato akce proběhla za podpory statutárního města České Budějovice. Na setkání přijelo průměrně 200 účastníků z celé diecéze během pátku i soboty.

Páteční program byl zahájen mší svatou v katedrále sv. Mikuláše. Svým slovem nás přivítal biskup Pavel Posád. Poté jsme se mohli těšit na pašije v podání čtyřčlenné plzeňské hudební skupiny. Večerní program nabízel adoraci, či modlitbu se zpěvy z Taize. Celým setkáním se linulo motto papeže Benedikta XVI. pro tento rok: „Mistře dobrý, co mám dělat, abych měl podíl na věčném životě?“ Mk 10,17.

Sobotní program byl zahájen uvedením do tématu a katechezí rovněž v českobudějovické katedrále. Celým setkáním doprovázela hudební skupina Memento ze Sušice. Animátoři, lidé, kteří pomáhají v diecézi, si připravili pásmo duchovní poezie k tomuto tématu a plakát s mottem. Následovaly přednáškové skupinky na Biskupském gymnáziu. Během celého dne probíhalo 21 skupinek. V dopoledním programu jsme si mohli vybrat z přednášek našich biskupů o tom, jaký je náš Bůh, nebo zakusit následování Krista. Manželé Poláčkovi si připravili důležité pilíře
partnesrkého vztahu. Mezitím probíhala nejen sportovní skupinka, či přednáška o věčném životě, ale i možnost dozvědět se, jak naslouchat Božímu hlasu a hledat svou cestu životem. V odpoledním programu jsme se mohli vypravit na cestu do Santiga de Compostela s Janem Lazarem. Bohoslovci předložili jejich zkušenost s životem v semináři. Mezitím jsme mohli diskutovat o tom, jaký je duchovní život v páru, případně jak žít s Písmem. Na programu též byla dramatická a výtvarná skupinka. Mší svatou bylo završeno celé setkání. Reakce na tuto akci byly kladné: „Užili jsme si to. Bylo to super. Moc jsem se nevyspala, ale jinak dobrý.“ Kázání biskupa Jiřího Paďoura chtělo motivovat mladé lidi k dalším křesťanským aktivitám, zejména na Světovém dni mládeže v Madridu 2011. Závěrečnou písní Pokoj vám jsme se rozloučili nejen s mládeží, ale i kaplany a bohoslovci, kteří ji přijeli podpořit.

06.04.2010 11:20:59

DSM 2010 - první část (pátek)

DSM 2010 - první část (pátek)
 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012