Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
09.11.2011, autor: Dominika Medová, kategorie: Událo se

Druhý animátorský víkend

(4.-6. listopadu 2011, Nová Cerekev)
Druhý animátorský víkend

Náš druhý animátorský kurz začal jako obvykle v pátek společnou večeří. Další částí programu byla Romanova přednáška o Starém zákoně. Díky téhle přednášce jsme si mohli uvědomit, jak dlouho (několik tisíc let) museli izraelité čekat na Mesiáše - jak je dobře, že my už čekat nemusíme =D. Také jsme hráli Sněmovnu lordů a ještě jednu hru, při které jsme si pěkně zopakovali dějiny izraelského národa.

V sobotu nám přednášel Honza Hamberger na téma křtu a biřmování. Pak následovaly skupinky, ve kterých jsme si četli úryvky z Bible se zmínkami právě o křtu nebo biřmování. Potom jsme se dost nasmáli u společné hry na hady. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a vytvořili dva hady. Pointa hry spočívala v chycení konce prvního hada hlavou hada druhého.

Po obědě a polední pauze jsme se rozdělili na šest skupinek (= 6 flotil), které mezi sebou soupeřily v rybaření = sbírání papírků se jmény ryb, poházených po zahradě (moři). Ryby během hry každá skupinka prodávala a získávala peníze. Vítězem se stala nejbohatší flotila. Dál následovalo čtení dotazů. Během dne jsme mohli psát na papírek otázku a anonymně ji vhodit do speciální krabičky. Na dotazy moc zajímavě odpovídal Roman. Pokračovali jsme mší svatou s obnovením křestního slibu. Po mši jsme se navečeřeli a pak jsme probírali některé části z knih čtyř největších proroků (z Jeremjáše, Izajáše, Ezechiela a Daniela). Další program byl dobrovolný, mohli jsme se dívat na film, hrát stolní hry, nebo si jen tak povídat... V neděli po mši svaté jsme se ještě společně pomodlili a celý krásný víkend tím uzavřeli. Pak už se každý rozjel domů.

Moc děkujeme Romanovi i jeho pomocníkům =0).

 

Dominika Medová

04.11.2011 18:00

Animátoři - druhé setkání (4.-6.11.2011)

Animátoři - druhé setkání (4.-6.11.2011)
Nová Cerekev

Druhé setkání animátorského kurzu (4.-6.11.2011, Nová Cerekev)

autor: Honza Liška

 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012