Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
21.07.2011, kategorie: Událo se

ENTERcamp Den čtvrtý – "Hřích přinesl smrt, Kristus věčný život" (Ř 5, 17.21)

Úterý 19. července 2011
ENTERcamp Den čtvrtý –

Středeční dopoledne patřilo spirituálu Biskupského gymnázia v ČB P. Josefu Prokešovi. Ten se ve svém příspěvku zamýšlel nad podstatou hříchu, jeho možných příčinách i následcích. Doprovázeni citáty z Bible jsme sledovali, jak hřích negativně ovlivňuje mezilidské vztahy a především náš vztah s Bohem. Reflexe v kmenech pak měla za úkol povzbudit účastníky k tomu, aby se nebáli "vstoupit" do oblastí svých životů, které mohou být zasaženy vlastními hříchy.

 

Již velmi hladoví jsme si vystáli frontu na výtečné masové kuličky z naší kuchyně, která pod vedením profesionálního kuchaře Marka často sklízí slova uznání. Není divu, neboť vařit denně pro 150 lidí není zrovna lehký úkol. Posilněni znamenitým obědem i odpolední siestou nastoupilo všech deset kmenů na bojovou hru ENTERgame, při které se závodilo v různých disciplínách na stanovištích po celém areálu i na návsi obce Ktiš. Byla to sice lehčí "mokrá varianta", ale přesto se někteří dokázali patřičně zapotit.

 

Déšť dorazil na Ktiš přesně podle digitálního modelu ČHMÚ, tedy v době, kdy v kostele probíhal večerní program modliteb za odpuštění a za účastí desítky kněží i "zpovědní maratón". Příležitost ke svátosti smíření mohl využít každý, kdo chtěl odevzdat své hříchy Bohu, upřímně říct NE zlu a začít opět znovu. Otec Jenda Turek celebroval večerní mši svatou za hudebního doprovodu účastníků, kteří se stejně jako v úterý zhostili svého úkolu výborně. Na dobrou noc si skupina kněží „starců“ připravila Večerníček ve stylu cimrmanovské hry, tedy dokonce i s úvodním seminářem, ve kterém všem nevědoucím vysvětlili původ ENTERcapmu i zdejší specifické terminologie.

21.07.2011 09:00

ENTERcamp 2011 - 20. 7.

ENTERcamp 2011 - 20. 7.
 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012