Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
20.07.2011, autor: Vašek E., kategorie: Událo se

ENTERcamp Den druhý - “Podivuhodně jsem utvořen” (Žalm 139, 14b)

Pondělí 18. 7. 2011
ENTERcamp Den druhý - “Podivuhodně jsem utvořen” (Žalm 139, 14b)

 

První ranní modlitba nebyla na ENTERcampu novinkou, alespoň ne pro dvě třetiny účastníků, kteří jsou zde již podruhé, nebo dokonce potřetí. Společné chvály s recitováním žalmu uvedla pondělní téma o sebepřijetí, které je podmínkou pro zdravý osobní rozvoj každého člověka, tím spíše křesťana. Místní hudební skupina ENTERband obohatila ranní rozjímání novými písničkami, které byly zařazeny do posledního vydání speciálního zpěvníku ENTERpraise (tentokráte již s barevnou obálkou).

 

Prvním hostem ENTERu byl P. Petr Glogar OCD, karmelitán a odborník na rodinné poradenství a psychoterapii. Tématem, které se dnes skloňovalo, bylo sebepoznání – sebepřijetí. Poutavé vyprávění o vlastní konfrontaci s tímto tématem doplnil otec Petr i zajímavým příkladem s vybroušeným kusem ametystu. „Každý z nás tady může být jako obyčejný kamen u cesty. Je nevzhledný a nejraději byste do něj kopli. Ovšem když ho obrátíte a podíváte se dovnitř, je plný nádherných krystalů. Ale abyste je uviděli, musíte se podívat zevnitř.“ Reflexe ve skupinkách dala pak každému příležitost podělit se o zkušenosti s přijetím sebe sama.

 

Abychom využili krásné přírody a prozatím přívětivého počasí, následoval po poledním klidu poznávací výlet, při kterém mladí ve skupinkách mohli poznávat nejen krásu pošumavské scenérie, ale hlavně své vrstevníky a nové přátele ve skupince. Otužilci neváhali a vyrazili k místnímu rybníku, který po loňské rekonstrukci nabízí příjemné koupání. Naopak ti, kteří mají dar hudby, dostali od scholy hudební nástroje k nacvičení doprovodu na mši svatou. Večerní čas modlitby rozzářila nad obzorem dvojitá duha, která svým barevným obloukem připomněla krásu Božího stvoření. Na dobrou noc připravili vedoucí (patroni) malý „Večerníček“, mužské baletní vystoupení na motivy Labutího jezera :-)

 

21.07.2011 08:00

ENTERcamp 2011 - 18. 7.

ENTERcamp 2011 - 18. 7.
 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012