Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
22.07.2011, autor: Vašek E., kategorie: Událo se

ENTERcamp Den pátý - „V každém čase se v Duchu svatém modlete“ (Ef 6, 18)

Čtvrtek 21. 7. 2011
ENTERcamp Den pátý - „V každém čase se v Duchu svatém modlete“ (Ef 6, 18)

Otec Michal Němeček je ten, který na ENTERcampu nejčastěji moderuje naše modlitby. Není divu, že i jeho katecheze se dotýkala tématu modlitby. Hovořilo se o potřebě a síle modlitby v každém období lidského života, především v době krizí a rozhodování.

 

Naši tři novokněží Tomáš, Vojtěch a Jenda nám při poledním klidu ochotně udělili svá novokněžská požehnání. Odpoledne na účastníky čekaly známé „sklepy“, ve kterých se hovořilo o reklamě a médiích, liturgii, zpovědi a vztazích. Připojily se též rukodělné tvořivé dílny a skupinka sportovních nadšenců vyzvala v přátelském fotbalovém utkání místní ktišskou omladinu. Nutno podotknout že výsledek zápasu dopadl 4:3 ve prospěch ENTERu.

 

Zvláštním hostem dne byl příslušník Speciální jednotky SOG Armády ČR Miroslav Lidinský. Kromě vlastních dvou „sklepů“ v kulturním domě dostal příležitost podělit se s ostatními o své svědectví ze zahraniční operace v Afghánistánu, kde při bojové misi byl v přímém ohrožení života a přišel o část dolní končetiny.

 

V promluvě při večerní mši svaté nás novokněz a „starec“ Vojtěch Vágai upozornil na naše privilegium přijímat Krista v eucharistii. „Mnoho spravedlivých z Bible toužilo vidět Pána. Být s ním, tak jako s ním můžeme být my.“ Vtipný Večerníček skončil v režii patronů, kteří představili novou mobilní aplikaci Zpověď 2.0. a ukázali, jak by mohla fungovat svátost smíření, kdyby to byla jen obyčejná služba pro veřejnost.

 

Rozhovor s Markem Lidinským si můžete přečíst ZDE.


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012