Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
24.07.2011, autor: Vašek E., kategorie: Událo se

ENTERcamp Den sedmý – "Cokoli jste učinili jednomu z těchto nepatrných, mně jste učinili" (Mt 25,40)

Sobota 23. 7. 2011
ENTERcamp Den sedmý –

Předposlední den na ENTERcampu začal na Ktiši klasicky. Unavené mraky nad Šumavou byly po ránu málem rychlejší než účastníci při cestě na dopolední katechezi. Naštěstí motivem modlitby byla aktuální společenská témata a sociální problémy, které by nikoho neměly nechat v poklidu. Modlitba proseb s fotoprezentací představovala opravdovou novinku. Otec Roman Dvořák pak plynule navázal poslední katechezí, při které zdůraznil, jak je důležité mít vyrovnané vztahy s tím, co nás obklopuje. Vybídl uvědomit si, v jakém kontextu žijeme, jaký je náš svět, a jaká je naše společnost. Přitom ovšem nezapomínat na okruhy našich nejbližších.

 

Aby bylo na co vzpomínat, fotografové obešly všechny kmeny k vytvoření společného fota. Odpoledne přišly na řadu "sklepy", ve kterých byl zařazen tentokrát i volejbal na protažení zlenivělého svalstva. K večeru dorazila grilovaná kuřata z Českého Krumlova a následovala večeře po jednotlivých kmenech. Také se rozdávaly suvenýry a dopisy na památku, protože tento den byl poslední, kdy se kmeny mohly sejít.

 

Poděkování za proběhlé dny na ENTERu a prosba o požehnání a Boží ochranu. Dva důvody, proč zakončit sobotní den před oltářem v kostele. Bůh je štědrý dárce milostí a darů, proto jsme se modlili, aby za přispění Ducha Svatého vedl a chránil každého z nás. Síla přímluvné žehnací modlitby je opravdu velká. O tom jsme se už tolikrát přesvědčili a určitě ještě přesvědčíme (a to možná právě díky ENTERcampu). Při Večerníčku na dobrou noc se představil úzký přípravný tým vedoucích se scénkou „Návrat účastníka“, ve které ukázali, že se také umí nebrat příliš vážně:-).


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012