Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
24.07.2011, autor: Vašek E., kategorie: Událo se

ENTERcamp Den šestý - "Jako muže a ženu je stvořil" (Gn 1,27c)

Pátek 22. 7. 2011
ENTERcamp Den šestý -

Oproti dnům předcházejícím, namísto kněží byla ranní katecheze pod taktovkou manželského páru. Našimi hosty byli Jana a Prokop Jirsovi, kteří dorazili na ENTERcamp i se svým synkem Rafaelem. Jelikož byl celý den věnován otázce vztahů muž – žena, hovořilo se již od začátku o vlastnostech a rozdílnostech obou pohlaví, o budování partnerských vztahů, o výběru životního partnera a sexualitě.

 

Protože otázka vztahů je poměrně citlivá, debata v "kmenech" probíhala rozděleně: kluci s klukama a holky s holkama. Do siluet postav se vepisovaly vlastnosti, které na opačném pohlaví oceňujeme. Byla to příprava na odpolední diskusi s manželi Jirsovými a Stejkozovými, kteří se podělili o své zkušenosti z manželství a ochotně odpovídali na otázky účastníků.

 

Zakončení celodenního tématu vztahů a partnerství proběhlo při večerní modlitbě. Chlapci děkovali a prosili za dívky a naopak. Na znamení odpuštění a přátelství následovalo opravdové (nejen symbolické) pozdravení pokoje mezi chlapci a děvčaty. Pěkným způsobem zareagovala na celodenní téma kapela ENTERband s večerníčkovou scénkou o seznamování na ENTERcampu.

 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012