Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
20.07.2011, autor: Vašek E., kategorie: Událo se

ENTERcamp Den třetí - “Neříkej jsem ještě chlapec.” (Jer 1,7)

Úterý 19. července 2011
ENTERcamp Den třetí - “Neříkej jsem ještě chlapec.” (Jer 1,7)

Ranní probouzení do úterního dne bylo radostné. Sluneční paprsky úspěšně bojovaly souboj s oblačnou oblohou, takže nepříznivé meteorologické předpovědi se prozatím nenaplnily. Otec Radek Vašínek (z litoměřické diecéze) během dopolední katecheze rozebral, jak mladý člověk může být omezován různými okolnostmi. "Každý z nás má nějaké limity, nějaké nedostatky. Nabídneme-li Bohu, aby do těchto našich nedokonalostí vstoupil, může to přetvořit v něco krásného velkého.” Jako příklad uvedl zkušenost z vlastního života, především svou cestu ke kněžství.

 

Odpolední bloky programu vyplnily rozmanité workshopy - „sklepy“. Každý z účastníků si mohl vybrat z osmi aktivit, ve kterých byly zahrnuty diskuze o Bibli, povolání, sexualitě nebo přežití v extrémních podmínkách. Zájemci se mohli zapojit do tvořivých dílen a výroby rámečků, nebo přiložit ruku ke společné práci.

 

Český polárník Petr Najman svým svědectvím odstartoval večerní část programu. Hovořil o svých zážitcích z extrémních podmínek a samoty antarktické pustiny, kde prožíval zápas sám se sebou, ale také s Bohem. Tím uzavřel celodenní zamýšlení nad „limity“, tím co nás ohraničuje a omezuje. Zakončení dne bylo ve znamení intenzivních přímluvných modliteb a odevzdání vlastních zranění Bohu. Tečkou programu se stal opět „Večerníček“, který vtipným způsobem navázal na ranní katechezi otce Radka.

21.07.2011 09:00

ENTERcamp 2011 - 19. 7.

ENTERcamp 2011 - 19. 7.
 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012