Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
20.07.2010, autor: Vašek E., kategorie: Událo se

ENTERcamp začal

ENTERcamp začal

Malá vesnička na prachaticku, jihočeská Ktiš, ožila v neděli 18. července příjezdem přibližně stovky mladých účastníků křesťanského tábora ENTERcamp, který pořádá zdejší Diecézní centrum života mládeže. Navzdory zamračenému počasí vyrostlo během odpoledne na farní zahradě s krásným výhledem na šumavské panorama přes 60 stanů, ve kterých budou účastníci celý týden bydlet.

 

Kuchaři připravili na uvítání lehkou večeři v podobě 4 druhů těstovinového salátu s čerstvým pečivem. Oficiální zahájení a přivítání proběhlo v místním kostele svatého Bartoloměje během mše svaté celebrované hlavním vedoucím P. Romanem Dvořákem za hudebního doprovodu kapely EnterBand. Po bohoslužbě se mladí rozdělili do deseti menších skupin (kmenů), ve kterých budou po celou dobu Entercampu pod vedením starších (patronů) a duchovních (starců) prožívat velkou část programu.

 

O hladký průběh ENTERcampu se stará na 50 členů přípravného týmů, který má na starost chod kuchyně, zdravotní službu, dopravu, hudební doprovod, technické zázemí a workshopy. Mezi vedoucími je 9 mladých kněží a s duchovním doprovázením jim pomáhají i 4 bohoslovci z českobudějovické diecéze.

20.07.2010 10:00

ENTERcamp 18. 7.

ENTERcamp 18. 7.
Ktiš

Fotografie z neděle 18. července - příjezd účastníků a zahájení

 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012