Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
07.04.2015, kategorie: Aktuality

Groove.castle 2015

24. - 26. dubna 2015
Groove.castle 2015

Mezinárodní (česko-německo-rakouský) hudebně kreativní víkend na hradě Altpernstein. 

 

Termín: 24. - 26. dubna 2015

Místo: Hrad Altpernstein (Rakousko)

Cena: € 10 (příspěvek na pobyt - celková cena pro čechy je € 25) + příspěvek na dopravu 500 kč

Přihlášky: do 15. dubna na email dcm@bcb.cz

 

Průběh víkendu…

Groove. „Groove“ můžeme popsat jako odborný termín v hudbě, kterým se označuje rytmická figura, základní rytmicko-metrický model nebo vzor typický pro určitou skladbu. Dále rozlišujeme různé druhy taktů a v nich binární nebo terciální groove a také různá rozložení důrazů. Takže asi tak… teda aspoň Wikipedie to tvrdí. Díky!

Castle. Stačí základní znalosti angličtiny, kterým se člověk ve škole beztak nevyhne, aby si každý přeložil, co „castle“ znamená. Je to hrad nebo zámek.

Groove.castle. Teď už je to úplná hračka si pod tím něco představit, ne? Prostě se vezme jeden hrad v Micheldorfu, pěkně nahoře na kopci. Přidají se mladí lidé z Horního Rakouska, Čech a Bavorska, okoření se to pořádnou chválovou hudbou, kreativitou, zábavou a chutí zkoušet a celé se to přes víkend pořádně povaří. Tradá – groove.castle je na světě!

Prostě. Pátek patří společnému příjezdu, jídlu a večerním chválám. V sobotu už se ponoříme do světa hudby a kreativity – během deseti růžných workshopů ve dvou blocích pronikneme do tajů hudby, divadla či malování. Podrobnější informace k jednotlivým workshopům a jejich vedoucím najdeš uvnitř. Sobota vyvrcholí prezentací workshopů a „otevřeným jevištěm“ v rytířském sále na hradě Altpernstein. Den číslo tři, neděle, pak bude ve znamení úklidu a následného slavení mše.

 

WORKSHOPY

band.groove (Stefanie Poxrucker/Christopher Kopecny)

Vezmi svůj nástroj a poznej další mladé muzikanty v nově obsazené kapele groove.castle. Opři se do kláves, zatrub si z plných plic, zařvi do mikrofonu, vem do ruky housle, rozjeď to na saxík… ať v rytířském sále duní basy! Za dvě a půl hodinky s tebou nazkoušíme písničky, co by mohly zaznít večer. Společně si vybereme ze spousty návrhů – pop, rock, blues, moderna i starší kousky. Just play it!

Beat it! (Valerie Penelope Lenzi)

Beatbox – vytváření a imitace zvuků pusou a nosem. Pomocí kontrolovaných pohybů pusy, jazyka a správného dýchání můžeš vytvářet celou řadu rytmů a dokonce napodobovat hraní na víc bicích nástrojů najednou. Když se to navíc zkombinuje se zpěvem nebo basovou linkou, dokážou beatboxoví profíci ohromit neuvěřitelným množstvím grooves a variant zvuků.

Body paint & feel (Julia Peherstorfer)

Malování za zvuků hudby na speciální plátno – naše tělo. Inspirováni hudbou dáme průchod svým pocitům, které pomocí barev na tělo dostanou konkrétní tvar. Pomalujte sami sebe nebo sebe navzájem a zachyťte pak takhle umělecká dílka na fotku nebo video. Oblíbenou muziku si klidně přineste na flešce nebo v mobilu.

Castle:ekšn (Nicki Leitenmüller)  …nejlepší alternativa k muzice

Sportovní boty, mobil, výdrž a motivace – to je oč tu běží. Čeká tě tak trochu jiná a kreativní cesta po hradě a jeho okolí!

SBOR:ZPĚV:HLAS (Martin Rothauer) …když je zpívání zážitek

Zpívání s chutí, ve skupině, moderní písničky, gospely ale třeba i nějaká ta lidovka? Nech se překvapit! Objev a prožij, jak zní sbor v různých variacích (od jednohlasu po vícehlas) Poznej lidi, kteří rádi zpívají a tvoří společenství. Zapoj se aktivně do tvoření muziky skrz tvůj vlastní hlas.

Ramba Samba (Paul Gierlinger)

Cajon Grooves I: Základy nejdůležitějších groove na kachon. Cajon Grooves II: Buď opakování Cajon Grooves I nebo workshop pro pokročilé. Perkuse I: Základní rytmy na různé perkuse. Perkuse II: Buď opakování Perkuse I nebo workshop pro pokročilé

Songwriting und -producing (Michael Grubmüller/Daniel Otto)

Projdi si cestu jedné písničky od jejího vzniku až pro premiéru. Napiš brutální text, stvoř nezapomenutelnou melodii a řekni muzikantům, co přesně chceš v téhle písničce slyšet. Slož spolu s ostatními další „Groove Castle Song“, vedoucí workshopu Michel a Daniel ti ukážou jak na to.

impro.theater.impro (Vendula Krulová)

V tomhle workshopu ti nabídneme dva německé a jeden anglický kousek pro divadelní improvizaci. „Stopa vede do Bavorska“, „Smrtelná závěť“ a anglický „Director´s Cut“ tě rázem přenesou do světa divadla, improvizace a detektivek. A kdo je vlastně vrah?

 


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012