Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
10.02.2014, kategorie: Událo se

Hledání životní cesty

24. - 26. ledna 2014
Hledání životní cesty

 

Po strašně dlouhé době se mi konečně podařilo strávit víkend na Ktiši. Studuji na gymnáziu, škole pro nerozhodnuté, název akce sliboval, že mi to tento víkend pomůže změnit.

V pátek 24. ledna 2014 akce začínala. Postupně se nás sešlo okolo 20 nadšenců. Během přípravy večeře, fotbálku i seznamovací hry s provázkem jsme se snažili vzájemně poznat. Večer Roman Dvořák naťukl téma celého víkendu a dal nám mnoho podnětů k zamyšlení, i nelehkou otázku „Kam vede naše cesta?“.  Nechyběla ani večerní modlitba.

Druhý den začal neobyčejnou ranní modlitbou. Pak už konečně následovaly očekávané rady k správné volbě  životní cesty od Pepy Prokeše. Dostali jsme dvanáctero k vybírání nejen VŠ. Takže už vím, že mám batoh a v něm schopnost učit se cizí jazyky, ale nikde není psáno, že nesmím jít na medicínu. Teď už vím, že za rok nebudu vybírat mezi totálním štěstím a totálním neštěstím, ale že na každé cestě to může být fajn. Zlomový okamžik pro mě byla rada od jiného nadšence: „Neboj se, to přijde rychle, jakmile si budeš muset podat přihlášku…“  Ať už si ji podám kamkoli, bude mi ozvěnou znít věta „Neboj se, já půjdu s tebou!“

Odpoledne jsme si zahráli fotbal, ve kterém dva hráči byli jako jeden. Následovala skvělá svačinka. Za zmínku stojí večerní modlitba, která symbolizovala naše hledání cesty v životě. Smířila jsem se s tím, že se zavázanýma očima budu poslouchat Romana, který nám bude číst žalmy. Pak mi ale někdo dal pantofle a ruce umazal v blátě, nabídl vodu na umytí a na závěr nám bylo uděleno požehnání.  Skvělé překvapení večera.

Poslední den jsme zhodnotili víkend a vyrazili k domovu. Víkend mi opravdu pomohl, nicméně rozhodnout se musím sama o VŠ i ve volbě životního partnera. 

Jana Moravcová


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012