Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
08.09.2017, kategorie: Událo se

Jam.Days 2017

Jam.Days 2017

Projekt Jam.Days se uskutečnil ve dnech 30. 8. – 3. 9. 2017 na Hosíně. Ve středu sem přijel německý sbor Da Capo (19 německých účastníků) a český sbor Elaion (14 českých účastníků). Po tom, co se ubytovali a společně povečeřeli, hráli až do setmění seznamovací hry, při kterých byla velká legrace, došlo k prolomení ledů a díky tomu se celý následující pobyt odehrával v atmosféře plné přátelství a zájmu o druhé. Velkou výzvou bylo pro všechny, vzájemně si porozumět i navzdory jazykové bariéře, ale všichni se velmi snažili konverzovat a navzájem si v tom pomáhali, a tak mezi mnohými vznikla nová přátelství.

Ve čtvrtek, (a až do soboty) obě kapely nacvičovali pod vedením profesionálního lektora písně, které pak hráli při závěrečném vystoupení, v pátek a v sobotu, které bylo cílem těchto dnů Jam.Days. Všichni společně se také účastnili česko-německé mše sv. a po ní následovalo společné grilování.

V pátek kapely opět nacvičovali. Odpoledne jela kapela Elaion do Českých Budějovic, kde se její členové účastnili stmelovací hry – Caseroom a Laser Tag. Sbor Da Capo zatím trénoval na večerní vystoupení s názvem Abend des Vertrauens, Večer důvěry, které se pak odehrálo v Hluboké nad Vltavou. Přišlo kolem 150 lidí, češi i němci.

V sobotu zase usilovněji trénoval sbor Elaion, a naše německé přátele jsme vzali na prohlídku hradu Hluboká, kde si to podle jejich slov opravdu moc užili. Večer vystupoval na Hosíně sbor Elaion, přišlo kolem 80 lidí. Po skončení následovalo společné posezení i dalšími lidmi. U obou akcí bylo vstupné zdarma.

V neděli sbory hudebně doprovázeli mše sv. a celý pobyt jsme zakončili společným výborným obědem. Po té jsme se rozloučili a odjeli domů.

Celé dny ubíhali doprovázené radostnými, často i spontánními zpěvy a v opravdové radosti ze společného setkání.

Martin Vanáč, vedoucí kapely Elaion, celou akci kvitoval s nadšením, že takový trénink pod vedením zkušeného hudebního lektora jejich kapelu velmi posunul v před a setkání s německými přáteli bylo více než obohacující.

Z důvodu úspěšnosti a oblíbenosti tohoto projektu máme v plánu jej organizovat také v příštím roce i v dalších letech. Česko – německá spolupráce je velmi přínosná pro obě strany. Zanedlouho, 17. – 19. listopadu 2017, se budeme také společně (i s dalšími lidmi z německa i česka) podílet na realizaci celorepublikového projektu Dny důvěry Taizé v Českých Budějovicích. 


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012