Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
06.01.2016, kategorie: Událo se

Jsem mimoň a jsem na to hrdý?!

Silvestr na Ktiši

Jsem mimoň a jsem na to hrdý?! Silvestr 2015

Program letošního silvestru se nesl v duchu filmových mimoňu. Ačkoli se na první pohled může zdát, že je to poněkud infantilní téma, opak je pravdou! A to jsme se pokusili dokázat během těchto několika dní. Jak se nám to povedlo, posuďte sami.
                         

 Po úvodním, klasickém dnu seznámení se s ostatními, večeří

a modlitbě a vytvoření mimoňského společenství nastal den druhý.

 

Bylo ráno a začal den druhý. Ranní dobrovolná mše byla plně obsazena, a tak jsme přemýšleli o tom, že bychom zdobrovolnili celý program. Tato idea nás přešla hned po snídani, kdy byla vyhlášena lavora banana, tedy práce. Tam už se dobrovolně nikdo nehrnul, avšak i tuto část programu jsme zvládli. Odpoledne byla venku hra, kdy jsme společnými silami sháněli věci ze seznamu.

 

Až byly všechny věci ze seznamu shromážděny, přijel Vojta Blažek, který nás uvedl více do tématu „mimoňství". Řekl nám něco o nás samotných. Rozdělil mimoně do dvou kategorií. Mimoň divný a mimoň jiný. Na první pohled dosti zvláštní dělení, avšak pozor, nezaměňovat. Mimoň divný, je člověk podivný, vybočující svým chováním, avšak spíše pohoršující, budící pozornost svou hloupostí. Oproti tomu, mimoň jiný, je ten který sice budí pozornost, ale tím že vzbuzuje otázky svým životním stylem obraceným na Krista. Je to ten, který sice vybočuje z davu, ale ukazuje druhým jiný životní styl. Vojta nás dle výpovědi jednoho z posluchačů donutil být hrdými na to, že jsme někdy mimoni – věřícími v „ateistickém“světě. Ukázal nám, jak je důležité se připojit spíše k mimoňum jiným a ne se nechat unášet většinovou společností. Jako jeden mimoň jsme pak slavili mši svatou, hráli další hry.

 

Nastal večer, bylo ráno den třetí. Silvestr byl na spadnutí. Proto jsme se rozdělili do několika skupin a dopoledne jsme připravovali večerní program. Ještě před obědem bylo shromáždění v kostele, kde nás čekal dopis a několik stanovišť na zamyšlení nad uplynulým rokem. Co nám přinesl, kde jsme se zachovali, jak jsme měli, kde jsme to udělali na opak, co nás ovlivnilo apod. Následně jsme měli možnost o tom mluvit s ostatními ve skupinkách.

 

Odpoledne vrcholily přípravy večera. Ten vypukl ve 20:00. Uváděli jej týmaci, stejně jako program ostatní dní, převlečení za mimoně, každou skupinku uvedli přetextovanou písničnou. Mohli jsme vidět kouzelnickou show, jak televizní noviny o tom, jak prožívají silvestr mimoni napříč světem. Ve hře byla poslána sms, i když se písmenka rozutekla po celé zahradě. Následovalo hudební pásmo a nakonec se stala světová loupež. Každá scénka byla zakončena reklamou na libovolné téma, ale vylosované zadání typu (rozhlasová, loutková,…).

 

Než nastala očekávána půlnoc, sešli jsme se jako správní mimoni jiní před Ježišovou tváří a v kapli a odevzdali mu sami sebe i pro ten další rok. Čas se nachýlil. Nezbývalo nic jiného než nachystat číše a prskavky.

Odbila půlnoc, zazpívali jsme Českou hymnu, s menšími komplikacemi i tu Slovenskou. Poté jsme prskavkami vytvořili nápis MIMOŇ a popřáli si za doprovodu světelného efektu ohňostrojů, požehnaný nový rok. Poté následovala společná zábava, mimoňské drinky (žluto, modré) a zpěv s harmonikou.

Nastalo ráno, den čtvrtý. Ten se nesl ve znamení putování. Po  Aronském požehnání jsme se vydali na cestu do Chrobol, kde jsme společně slavili mši svatou. Cestou jsme nejen společně komunikovali, ale také hráli hry a dostávali indicie, abychom odhalili dalšího skvělého padoucha důležitého pro svět. Byla to Marie Curie Sklodovká. Po návratu z poutě nás čekala teplá polévka a volnější odpoledne. Další dny byly naplněné modlitbou, hrami, společnou zábavou.

Teď už je posouzení jen na vás, zda to bylo infantilní téma nebo ne. Pro nás, kteří jsme silvestr prožili společně, však bude snad už napořád důležité zůstat MIMONĚM JINÝM a navíc, být na to hrdí!

04.01.2016 10:00

Jsme mimoň a jsem na to hrdý! Silvestr na Ktiši

Jsme mimoň a jsem na to hrdý! Silvestr na Ktiši

Několik momentek ze silvestrovského programu

 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012