Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
05.11.2015, kategorie: Událo se

Kdo přežije Ktiš?!

Podzimní prázdniny
Kdo přežije Ktiš?!

PODZIMNÍ PRÁZDNINY

„Pokud chcete něco k večeři, budete si to muset ulovit. Bohužel, jediné, co je kolem k jídlu, je liška.“ Zajímavé přivítání, ale co čekat od pravěkého kmene. Tak jsme se honem vydali ulovit večeři. Byli jsme úspěšní, nakrmili celý kmen a setkali se s dvěma pračlověky – jejich ozdobnou kost do vlasů jsme jim všichni záviděli J.

V pátek jsme poskočili v čase dál a ocitli se ve středověku. Poněkud tvrdý budíček byl nám, poddaným, vynahrazen úžasným rytířským kláním, kde jsme se všichni skvěle odreagovali, zabojovali si a dokonce jsme složili několik oslavných balad na našeho krále. Sice jsme nezaložili žádný klášter, ale benediktinské „Ora et labora“ jsme i tak dodrželi. Celé dopoledne jsme věnovali práci a, co se první části motta týče, měli jsme večer mši, na kterou jsme sami napsali a namalovali přímluvy. Atmosféra večerního kostela osvětleného jen svíčkami byla skutečně úchvatná.

Sobotu jsme prožili v novověku. Po tom, co jsme se při budíčku dozvěděli, že „krásný úděl máme dnes“, jsme se museli nepozorovaně dostat do kaple, což mnozí splnili s obrovskou dávkou fantazie. Odpoledne nás navštívil Mons. Jiří Paďour, emeritní biskup českobudějovický, a povídal nám o svém životě. Ptali jsme se ho mj. na to, jestli mohl víru prožívat v nějakém společenství, co mu dalo herectví a jak se dostal ke kněžství. Večer jsme se věnovali výrobě svíček, plstění, nebo povídání o rybách. Den jsme zakončili adorací.

V neděli přišel pochopitelně vrchol všeho a my se vzbudili v nebeském království. Probuzeni jsme byli andělským zpěvem, šli jsme na mši a „pohledem shůry“ jsme zhodnotili celé prázdniny. Jen nevím, jak do toho nebe zapadalo uklízení. J Ale nebeská mana se holkám moc povedla. Pak už jsme se pomalu rozloučili a vydali se domů.

 

Káťa Machulová

01.11.2015 15:00

Kdo přežije Ktiš?! Aneb podzimní prázdniny na Ktiši

Kdo přežije Ktiš?! Aneb podzimní prázdniny na Ktiši

Prožili jsme dny od pravěku po nebeské království. Podívejte se, jak jsme to přežili... :)

 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012