Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
03.02.2009, autor: Tomáš Zavřel, kategorie: Událo se

Letní tábor pro mládež

Letní tábor pro mládež

V českobudějovické diecézi vznikl nový letní tábor pro mládež: ENTER

Od 5. 7 do 12. 7. 2009 se v Bavorově uskuteční první ročník letního táboru ENTER pro mladé křesťany ve věku 15 až 22 let. Od ledna je již možné se přihlásit. Více informací na www.entercamp.cz.

Zdá se vám název ENTER také zvláštní? Pro dnešní mládež se jedná o slovo, s kterým se běžně setkávají na svých počítačích. V překladu znamená „Vstup“ a letní tábor ENTER chce být také vstupem do světa modlitby a křesťanského života pro mladé katolíky ve věku 15 až 22 let. Žijeme v sekularizované společnosti, kde se s křesťanskými hodnotami až tak často nesetkáváme, natožpak, že by byl čas na jejich sdílení a popovídání si o úskalích křesťanského života. ENTER chce inspirovat mladé a (znovu) prohloubit jejich víru, jejich vztah s Bohem. Z celostátních a světových setkání mládeže se účastníci vrací naplněni nadšením a novou silou. To bylo jeden z podnětů pro pořadatele k zahájení příprav na tábor ENTER.

ENTER-tým, který se skládá z 10 mladých animátorů a dalších dobrovolníků pod vedením P. Romana Dvořáka z Prachatic a bohoslovce Tomáš Zavřela, již od léta připravuje zajímavou a rozmanitou nabídku: soudobá křesťanská liturgická hudba pro mládež, zajímavé katecheze na témata z života mladých, tematické, sportovní a tvořivé dílny, skupinky na sdílení, duchovní rozhovory a sv. smíření s mladými kněžími, výlet do krásné přírody, modlitby chval, malé skupinky s možností se sdílet a diskutovat a mnoho dalšího. Podle program a skladbu pořadatelů vypadá, že ENTER bude opravdu dynamickým a inspirujícím táborem, kterým chce být. Budeme rádi, když tuto akci podpoříte modlitbou a/nebo finančním darem (670100-2200351584/6210).

Bavorov je malebné městečko v Jižních Čechách, v jehož centru stojí krásný renovovaný chrám a prostorná opravená fara. Nedaleko je hrad Helfenburk a poutní místo Lomec. Bydlet se bude ve stanech v campu, který má přírodní bazén. Přednostně umisťujeme mladé z diecéze Česko Budějovice a vítáme všechny ostatní, kteří se chtějí přidat a tvořit s námi dobrou partu. Cena tábora zahrnuje ubytování ve (vlastním) stanu, 3 jídla a 2 svačiny denně a bohatý program. Do 15 dubna činí cena 1 675 Kč a po té 1 975 Kč. Upozorňujeme na to, že pojišťovna VZP proplácí až 1 000 Kč po předložení účtenky. Informujte se u vaší pojišťovny.

Ti, kteří by chtěli více informací o táboru ENTER odkazujeme na www.entercamp.cz, kde je možné se také přihlásit. Neváhejte příliš dlouho: míst je omezeno a podobných táborů není mnoho.

Ke stažení: clanek-letni-tabor.doc, 32 kB


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012