Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
13.09.2013, kategorie: Událo se

Mým největším zážitkem je nocování na pláži

dojmy ze Světového setkání mládeže v Riu
Mým největším zážitkem je nocování na pláži

 

Proč jsi se rozhodla jet na Světové setkání mládeže do Ria?

Připadalo mi to jako skvělý nápad. Protože jsem se nedostala do Madridu, tak jsem si říkala, že na další SDM pojedu. Navíc už dávno jsem chtěla poznat Brazílii, takže jsem využila této příležitosti. Určitě toho nelituji.


Máš nějaký zajímavý zážitek z Brazílie?

Mým největším zážitkem je nocování na pláži Copacabana. Zde jsme nocovali po skončení sobotní vigilie. Původně jsme sice byli rozhodnutí na pláži nespat, tak jsem si říkala, na co si budu brát spacák, ale potom jsme si to rozmysleli a na pláži jsme spali. Takže jsem využila igelitové pytle na odpadky. Mému spaní předcházela ještě jedna velmi vtipná událost. Vracela jsem se po pobřeží k místu, kde jsem spala a v duchu jsem si říkala, proč asi tady postavili hráz z písku. V následujících několika vteřinách jsem na to přišla, ale to už moje kalhoty byly naprosto mokré. Naštěstí si alespoň někteří vzali náhradní věci na převlečení. Myslím si, že mým velkým štěstím je, že v Brazílii mají velmi teplou zimu.

 Co si z tohoto setkání odnášíš?

Asi nemůžu úplně jednoznačně říct, co mě nejvíce oslovilo. Samozřejmě, že zážitků mám nespočet. Brazílie je nádherná země, jsou zde velmi milí a pohostinní lidé...

Moc se mi líbilo, jaké společenství jsme dokázali vytvořit. Ať už se jednalo o českou skupinu, ale i o poutníky z celého světa. Pouto víry v Krista, které nás spojovalo, dokázalo obměkčit mnoho lidských srdcí a překonat mnoho překážek, které se na naší pouti vyskytly.


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012