Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
06.03.2012, kategorie: Událo se

"Nenarodí-li se kdo z vody ... "

Postní duchovní obnova na Ktiši

První březnový víkend proběhla na Ktiši postní duchovní obnova na téma „…nenarodí-li se kdo z vody a z Ducha…“ (J 3, 5). Sešlo se téměř 30 mladých lidí nejen z naší diecéze, ale dokonce i z Prahy, Opavska a severních Čech. Pestrým programem nás provázel Roman Dvořák, ktišský tým, hrstka dobrovolníků a především Duch Boží.

Část víkendu jsme strávili v tichu, do kterého jsme se ponořili hned v pátek večer, což mělo za následek dostatek spánku, vnitřní zklidnění, ztišení a naladění na to, co nás čeká.

Během soboty jsme měli možnost vyslechnout několik promluv o Duchu, který má moc přinést život tam, kde chybí, kde jsou jen suché kosti. Rozjímali jsme v tichu nad Božím slovem a povídali si ve skupinkách o tom, co všechno ovlivňuje naše životy, jestli se něco z toho nestává pro nás modlou, a co všechno je pro život důležité.

Odpoledne jsme si zaházeli kamením, i když někteří měli pocit, že od práce bychom se mohli, zvláště v této době, trochu více postit :-), a během zábavné hry jsme zbavili nedaleký les několika nebezpečných padouchů.

Důležitou a krásnou součástí obnovy bylo také společné slavení eucharistie a modlitby…ať už to byla páteční křížová cesta, která měla netradičně jen osm zastavení, dotýkajících se různých oblastí našeho života, anebo sobotní adorace spojená s modlitbou chval a díků.

Byl to hezký víkend, snad pro nás bude takovým nakopnutím do postní doby a povzbuzením k hlubšímu prožívání našeho života s Bohem.

Tým z Ktiše


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012