Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
23.09.2014, kategorie: Událo se

Nový kurz pro animátory

Ve dnech 19.-21. září 2014 jsme se setkali v Nové Cerekvi, abychom začali další ročník Kurzu pro animátory. Přes dvacet mladých lidí z východní části naší diecéze prožilo úvodní víkend, ve kterém jsme se nejen seznamovali prostřednictvím her a aktivit, ale také jsme se společně modlili a ponořili do několika praktických témat.

Páteční večer byl věnován seznamováním, informacemi o kurzu a zamyšlením nad životem službou animátora. Sobotní dopoledne nám Šárka Kučerová zprostředkovala pohled do psychologie člověka a propojila jej s pohledem duchovním. Po výborném obědě a siestě jsme, ještě než přišel vydatný déšť, stihli hru, ve které jsme otestovali své znalosti Starého zákona. Práci s Biblí jsme se věnovali i v dalším čase, a sice hledáním podnětů pro práci s Písmem ve skupině. Den jsme zakončili modlitbou

Neděli jsme začali modlitbu nad žalmem a po společné bohoslužbě jsme se ještě zamysleli s P. Jaromírem Stehlíkem nad vztahem mezi člověkem a Bohem.

Jsme vděční za příjemný víkend a těšíme se na další setkání. Prosíme o modlitby za mladé lidi, aby byli ochotni a vybaveni ke službě. 


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012