Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
02.01.2009, autor: Maruška Nová, kategorie: Událo se

Nulté setkání animátorů IV. (otevřené setkání)

19. - 21. září 2008 v Novohradských Horách
Nulté setkání animátorů IV. (otevřené setkání)

Myslíte, že je normální nosit v září zimní čepici a šálu? Že ne? Změnili byste názor, kdybyste byli na puťáku animátorů…

V pátek 19. 9. se v Kaplici sešla skupinka odvážlivců, kteří se vydali na studenou, větrem provázenou cestu. Pátečním cílem byla základna svobodných oddílů Dálava, kde bylo naším prvním úkolem udělat dřevo a večeři. Také nás svou přítomností poctili dva teamáci z Ktiše – Petr & Petr. Hlavním bodem večera bylo seznamování se s novými teamáky, povídání si a rozmrazování zmrzlých údů u kamen.

Sobotní ráno nás uvítalo deštěm, ale než jsme se stačili nasnídat, déšť ustal a my se vypravili na cestu. Po chvíli putování jsme ztratili cestu, začalo pršet a přišla první deprese. Ale to všechno jsme překonali a vystoupali až na Kohoutí horu. Déšť ustal, zato vítr ne, takže už chápete ty čepice… Pak jsme došli do Soběnova na faru. Poté co z nás stekl pot, jsme si dali pozdní oběd a prozkoumali tajemnou faru.

Počet okenních tabulek byl mizivý, přesto se nám podařilo najít jeden pokoj, kde bylo všech pět oken pohromadě a dalo se tam zatopit. To se nám podařilo, načež se probudily desítky, možná stovky much, které nám dělaly (ne)milou společnost. Odpoledne jsme se vydali ke kostelíku za vesnicí, kam vedla hezká, sic rozbitá křížová cesta. Po návratu na faru jsme se řídili heslem „Chléb a hry“, takže si můžete domyslet, co se dělo dál…

V neděli jsme uklidili faru a vypravili se na cestu do Kaplice na nádraží. Po cestě jsme navštívili zříceninu hradu, která je ukrytá v lese Novohradských hor.

Odváželi jsme si hřejivé pocity a zmrzlé tělo.


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012