Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
26.05.2015, autor: Tomáš Březina, kategorie: Událo se

Páté setkání animátorského kurzu

Páté setkání animátorského kurzu

O víkendu 15. – 17. 5. 2015 jsme prožili v Nové Cerekvi 5. setkání animátorů. Téma tohoto setkání bylo „Exodus, Desatero, Morální odpovědnost křesťana, svátosti uzdravující.“ V pátek večer jsme společně začali tento víkend v počtu 25 lidí přednáškou na téma Vyznání víry, kterou si pro nás připravil p. Vojtěch Vágai. Každý večer a ráno byla společná modlitba, kterou vedl vždy jeden z animátorů.

V sobotu dopoledne proběhla přednáška od p. Davida Henzla na téma Exodus, Morální odpovědnost křesťana. Odpoledne jsme zkoušeli praktický nácvik jak vést rozhovor ve dvojicích nebo ve skupině. Večer na svátek sv. Jana Nepomuckého jsme se zúčastnili mše svaté, kterou sloužil p. Roman Dvořák. Pro pobavení byla připravena zajímavá venkovní hra.

V neděli ráno jsme šli společně na farní mši do kostela. Po mši měl p. Roman Dvořák přednášku na téma Svátost smíření, pomazání nemocných. Po přednášce nám zodpověděl dotazy, které nás zajímaly.

Byl to velice vydařený víkend. Děkuji všem, kteří měli s přípravou a průběhem víkendu nějaké starosti a práci. Také bych chtěl poděkovat za bezvadné společenství, které pokaždé na tomto setkání utvoříme. Každý víkend je pro mě velmi obohacující, a proto se ho vždy rád zúčastním.


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012