Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
31.05.2012, autor: -vk-, kategorie: Událo se

Poslední Christ - Life na Ktiši

CHRIST-LIFE NA KTIŠI

11. - 13. května jsme mohli přijet na již druhý víkend kurzu Christ-life a tentokrát na Ktiš. Začali jsme mší a poté jsme si dali něco málo k jídlu. Když jsme všichni dojedli výborný těstovinový salát, šli jsme ven zahrát si seznamovací hru a užít si zbytky sluníčka. Večer nám dal P. Roman pár typů jak se naučit hledat v písmu, aniž bychom koukali do obsahu. Pátek jsme zakončili večerní modlitbou a už se těšili na následující den.

V sobotu nás čekal nabytý program připraven Vendy, Romanem, Helčou a Terezkou. Dopoledne nám Roman řekl, jak můžeme vnímat Písmo. Bůh nás může skrze Písmo volat k sobě a dát se nám poznat. Působí mocnou silou a to pocítil  i Zacheus (Luk 19,1-10).

Ze stromu, na kterém seděl, aby vůbec něco viděl, ho Ježíš zavolal k sobě. Zacheovi tato událost změnila celý život, rozdal všechen majetek, ale získal spasení. Tak i my můžeme dojít spasení jako Zacheus, když nebudeme líní slézt ze stromu každodenního života k Ježíši.

Po dopoledni stráveném s Romanem na nás čekal skvělý oběd. Jelikož měl ten den Roman narozeniny, odpolední klid jsme věnovali tajným přípravám občerstvení na večer.

Poté si pro nás Vendy připravila několik aktivit, ale i zajímavé povídání z knihy Předobrazy Ježíše Krista od Tomáše Petráčka. Jedna z aktivit se inspirovala námi rozjímaným úryvkem o Zacheovi. Pořádně jsme se zapotili při běhu, zpívání lidových písniček a tvoření veršů.

Mezitím, co jsme ze sebe potili rýmy, vytvořily Helča s Terezkou příjemné prostředí pro večerní modlitbu v kapli. Mohli jsme napsat dopis Bohu, odevzdat mu sebe sama s klady i zápory a předložit mu své prosby. Po modlitbě jsme popřáli Romanovi k narozeninám a pochutnali si na slavnostně připraveném pohoštění.

V neděli jsme společně oslavili mši svatou. Po obědě jsme se rozloučili a jeli domů.

Karolína a Veronika Pěstovy


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012