Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
08.03.2012, autor: -vk-, kategorie: Událo se

Postřehli jsme na fóru

IV. Celostátní fórum mládeže očima delegátky Marušky Jůnové
Postřehli jsme na fóru

Evangelizace, svátost biřmování a mnoho dalších otázek s tímto tématem spojené řešilo 4. Celostátní fórum mládeže. Přibližně stovka mladých delegátů, kteří zastupovali diecéze, hnutí, komunity nebo řehole se setkali ve dnech 23. – 26. února ve Žďáru nad Sázavou. Tohoto fóra, kterému předsedal P. Jenda Balík, se mohla zúčastnit i veřejnost jakožto pozorovatelé. Za Českobudějovickou diecézi byly přítomny 2 delegátky.

Na programu samozřejmě nechybělo společné slavení Eucharistie, ani modlitba. Velmi milým zpříjemněním pátečního večera byl raut ve stylu italské kuchyně, jehož přípravy se ujal žďárský kněz P. Tomáš.

Fórum probíhalo za přítomnosti našich biskupů, kteří nám v různém počtu a různém složení naslouchali. Celým tímto prodlouženým víkendem se nesl velmi dobrý duch, a to jak na BiGy, kde jsme vytvořili malé různorodé skupinky, tak na Městském úřadě, kde se přednášely závěry.

Jako delegátka jsem velice ráda, že jsem se tohoto fóra mohla zúčastnit. Je to velký zdroj nápadů a inspirací, protože uslyšíte i názory druhých, mnohdy úplně cizích lidí, které však jedno spojuje, a to je Kristus. V závěru bych chtěla poděkovat za svěřenou důvěru a nezbývá říci nic jiného než: „Přijeďte v srpnu na celostátní setkání mládeže do Žďáru!“.

Marie Jůnová


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012