Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
29.08.2011, autor: -vk-, kategorie:

Postřehy z Pelhřimovska

Jak jsme putovali do Madridu - zážitky skupiny mladých z Pelhřimova
Postřehy z Pelhřimovska

Do Madridu jsme se, skupinka mladých z Pelhřimova, vypravili autem. Protože jsme měli v plánu navštívit některá poutní místa, vyjeli jsme dříve. Do Madridu jsme pak dorazili 15. srpna odpoledne, kde jsme se s malým chaosem v Českém národním centru zaregistrovali a pak na jedné z kolejí ubytovali. Spali jsme ještě s dalšími poutníky v tělocvičně, ale pro velký nedostatek místa a špatný přísun vzduchu nám organizátoři dovolili přespávat venku. Ráno jsme metrem dorazili k areálu, kde se konal český program. První den nás na programu přivítaly krabice-batohy, o jejichž významu si asi každý udělal svůj obrázek. Potom se promítalo video, kým je pro lidi Ježíš. Program byl pak ostatní dny podobný - modlitba, katecheze některého z biskupů, mše svatá, diskusní skupinky, které se posléze většinou soustředily na vyhledávání označených restaurací, kde by si daly oběd. Po obědě byl volný program, večeře a opět volno.

Protože naši kolej otevírali ve 22,30 a zavírali ve 24,00 měli jsme problém vyhledat takový program, který bychom chtěli a vrátili se zpět zavčas. Nejvíce nás zaujaly koncerty Gen Rosso. V pátek byla křížová cesta, kde jsme ale moc neviděli na obrazovku a na rádiu jsme nemohli najít stanici, která by překládala řeč do některého nám známého jazyka. V sobotu jsme se vydali na letiště Cuatro Vientos, kde mě překvapila dosti neorganizovaná situace, kdy se do našeho sektoru řinuly proudy lidí, i když bylo jasné, že už zde není místo a myslím, že to nebyl pouze náš sektor, kterému se toto dělo. Nakonec začala vigilie, která byla narušena bouřkou a deštěm, což asi neusnadnilo organizátorům situaci. Zajímavým momentem bylo, když při velkém dešti Svatý otec vyzval mladé, aby se ztišili a spojili se s ním v modlitbě a celý areál s milióny mladých lidí, ztichl. V neděli pak byla mše svatá s papežem, při které panovala také nádherná atmosféra.

Kdybych měl zhodnotit organizátory, tak ne vždy bylo s nimi příjemné jednání. Nesmím ale zapomenout na změnu počasí a velká horka, která člověku ubírají sil a trpělivosti. K organizování bych řekl, že by byl potřeba ještě čas, aby se vychytaly chyby, které pak zbytečně ubíraly celému setkání na kráse. Avšak se všemi chybami a nedorozuměními, hodnotím Světové dny mládeže jako zdařené. Je moc pěkné a povzbudivé vidět tolik mladých věřících pospolu.

Jan Hejda (Pelhřimov)


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012