Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
13.05.2011, autor: -vk-, kategorie: Událo se

Povik v Kraselově u Svaté Anny

6. - 7. května
Povik v Kraselově u Svaté Anny

O víkendu 6. a 7. května proběhlo v Kraselově u Svaté Anny setkání mládeže ze strakonicka zvané Povik, které už druhým rokem pořádá Petr Misař, kněz z Katovic. Letošní účast byla slabší, ale i tak jsme mohli páteční večer prožít v úzkém a pěkném společenství nad česko-rumunskou konverzací, jelikož dvě třetiny účastníků byli Rumuni z českých vesnic, z oblasti zvané Banát.

V sobotu dopoledne bylo na programu dramatické tvoření s Vendulou Krůlovou z Diecézního centra mládeže. Zahřáli jsme se na místním kopci pohybovými aktivitami. Mohli jsme si také zkusit, jak se vede živý orchestr, nebo živý stroj. Posléze jsme se vydali na místní kopec „Mladoťák“ a následoval chutný guláš, který pro nás připravili místní farnice.

Ve tři hodiny odpoledne přijel sloužit mši biskup Pavel Posád. Přijeli i farníci z okolí. Otec biskup poukázal na důležitost Písma v životě a po mši také vysvětil místnosti domu U Svatého Jáchyma. Farníci připravili milé pohoštění, a tak čas pěkně utíkal, že ani nevíme, jak jsme se ocitli ve svých domovech. Byl to mile strávený čas.

-vk-


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012