Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
18.11.2009, autor: Kristina Chadimová, kategorie: Událo se

Předadventní setkání mládeže s otcem biskupem P. Posádem

V kostelech pelhřimovského vikariátu jsme mohli (před 14. listopadem) vidět plakátek o Předadventním setkání, které pořádali animátoři za podpory DCM při Biskupství českobudějovickém a Občanského sdružení Most.

Hlavní den – v sobotu, se účastníci jistě ani nepozastavili nad celou kompozicí setkání. Kdo, kde a jak má stát? Kdy se má začít moderovat? Kdo upozorní špatně nasměrované osoby? Nevím, zda bych se sama zamyslela např. nad tím, co celému setkání předcházelo. Jelikož jsem nebyla účastnice, ale organizátorka, ráda Vám dopomůžu k vytvoření vlastní představy!

„Co budeš dnes dělat? Je přeci pátek… Noc je ještě před námi, né?!“ křičeli spolužáci jak na lesy. „Mě čeká ještě pernej den!“ honí se mi hlavou…
V pátek 13. listopadu jsme se my, Animátoři V. – Východ, sešli, jako vždy, na faře v Nové Cerekvi, abychom dotvořili a ujasnili si své nynější a stále ještě budoucí úkoly.

Začali jsme zkouškou scénky, jejíž obsah byl o spěchu, opomínání Boha a o lidské pomoci. Stále jsme měli co pilovat.

Po celkové poradě a rozdělení úkolů se „herci“ odebrali do kostela. Tam jsme se aklimatizovali, abychom věděli, co nás zítra čeká.

Mezitím se na faře pracně vytvářeli různé plakátky atd. A poslední věcí, kterou jsme museli udělat byl už jen po právu zasloužený odpočinek.

Ráno jsme vyhlížely účastníky, ale i hosty. Nemůžeme tvrdit, že toto setkání bylo něco velkolepého, ale spíš ve stylu rodinném. Otec biskup nám mší svatou „dobil baterky“ a mohli jsme pokračovat.

Scénka byla rychle odehrána. Úspěšnost alespoň na 99% (což nám můžou i v Národním divadle závidět)!

Po organizačních informacích jsme se odebrali do tělocvičny, která byla zařízena dle našich přání. Tam následovala katecheze „Jak prožít advent“ otce biskupa Pavla Posáda, která si našla nemálo příznivců.

Jak jistě víte, animátoři jsou vyškoleni proti nudě a zábavou jen přetékají, proto jsme ve volném čase mezi obědem a katechezí hráli hry.

Oběd si každý zajistil sám, jen o teplý čaj jsme se postarali my (a to dokonce s radostí!). Nabrat síly bylo velice důležité.

Během oběda měli účastníci možnost zapsat se do skupinek a ohodnotit celé setkání. Abychom tomu všichni rozuměli, toto setkání bylo plné hostů, kteří si pro nás připravili různé tématické, ale i zábavné skupinky. Nechyběla skupinka psychologická, teologická, první pomoci, výtvarná a další. (Jsme přesvědčení, že se jistě nikdo nikde nenudil!)

Po skupinkách následovala tzv. prezentace skupinek. Každá skupinka si vybrala zástupce, který popsal, co se v které skupince dělo. Popř. ukázal to, co se naučili.
Na závěr jsme zařídili „meditační půlhodinu“. V kostele se o. Roman Dvořák postaral o silnou duchovní rozmluvu s Bohem, během níž nás doprovázela kapela.
Musím to uvést na pravou míru! Celým setkáním nás doprovázela kapela s velmi pěkným repertoárem. (Děkujeme!)

S účastníky jsme se rozloučili sponzorským darem, tedy perníčky. Tímto musíme poděkovat akciové společnosti Adélka za jejich podporu.

A my animátoři? My jsme se odebrali do tělocvičny a fary, kde jsme uklízeli a snažili se dát vše do původního stavu.

Nakonec jsme na faře hodnotili z našeho pohledu celé setkání. Vesměs to bylo kladné hodnocení, ale kritika také padla, což není nikdy na škodu! Přeci: „Žádný učený z nebe nespadl!“ , ne?

Kristina Chadimová

PS: Fotogalerie zde

 

Diskuzní fórum

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

Zatím tu není žádný diskuzní příspěvek.

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012