Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
26.09.2011, autor: Jan Liška, kategorie: Událo se

První animátorský víkend

(23.-25. září 2011, Nová Cerekev)
První animátorský víkend

Když jsem v pátek 23. září odpoledne na biskupství nasedal do služebního auta a odjížděl směrem Nová Cerekev, honilo se mi v hlavě několik myšlenek. Jaký druh lidí se asi přihlásil? Bude se jim líbit program, který jsme pro ně připravili? Jak se nám společně podaří prožít následující dva roky? O zmíněném víkendu 23.-25. září mě totiž čekalo první setkání Kurzu pro animátory, který jsem připravoval.

Rozhodl jsem se na první večer připravit několik her na seznámení a „prolomení ledů“. Když jsem si ale všímal všech účastníků, kteří postupně přijížděli, zjistil jsem, že většina už se mezi sebou zná. Prožili spolu již tři víkendy kurzu CHRIST-LIFE, který na pelhřimovsku proběhl. To ale vůbec nevadilo a všichni jsme si hry dobře užili. Večer pokračoval přednáškou P. Romana Dvořáka, který nás seznámil s tím, co je to animátorský kurz a co od něj můžeme očekávat. Společný večer byl završen modlitbou.

V sobotu si na nás vyhradil celé dopoledne psychiatr a trvalý jáhen MuDr. Max Kašparů, který nás zasvětil do tajů lidské osobnosti. Přednáška byla velmi zajímavá, následovalo po ní velké množství otázek. Zahájení nového animátorského kurzu jsme chtěli svěřit do Božích rukou, a proto jsme se po obědě vydali na kratší pouť do nedaleké kapličky. V té jsme měli společnou mši svatou, kterou celebroval novokněz P. Vojtěch Vágai, který nám přijel přednášet o Novém zákoně. Když jsme se vrátili zpátky na faru v Nové Cerekvi, zahráli jsme si ještě menší hru s hledáním biblických citátů. Po večeři a večerní modlitbě nás už čekal film Bakhita.

Víkend jsme zakončili v neděli účastí na společné mši svaté, po které ještě následovala krátká reflexe a společný oběd.

Když jsem se vracel z víkendu zpět do Českých Budějovic, měl jsem radost, že se víkend vydařil a mohl jsem jej prožít ve společenství mladých lidí, kteří chtějí dělat něco pro druhé. Na závěr bych také rád poděkoval výše zmíněným přednášejícím, P. Janu Hambergerovi za výbornou spolupráci a všem, kteří nám přijeli s víkendem pomoci.

23.09.2011

Animátoři - první setkání (23.-25.9.2011)

Animátoři - první setkání (23.-25.9.2011)
Nová Cerekev

První setkání nového animátorského kurzu (23.-25.9.2011, Nová Cerekev)

 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012