Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
21.11.2016, autor: Anička Beránková, kategorie: Událo se

RESTART 2016

Letní prázdniny jsou už velkou minulostí, některé zážitky ale zůstanou v srdci. Věřím, že pro mnoho mladých lidí byl Entercamp plný právě takových zážitků, a tak se rozhodli jet na podzimní setkání – Restart.

Dorazili jsme na Ktiši v pátek večer. Po prvním společném setkání u večeře jsme se seskupili do tzv. kmenů, čili menších skupinek, ve kterých jsme vzpomínali na Enter a přemýšleli jsme o tom, jak jsme prožívali naše duchovní životy v období po něm. Pak následovala společná adorace.

V sobotu ráno nás do nového dne probudil melodický budíček a za dalších pár minut jsme byli svoláni ke společné modlitbě. Během dne jsme slyšeli dvě přednášky, které vycházely z promluv papeže Františka v Krakově. O těch jsme pak dále mluvili v oněch kmenech, což vedlo k ještě většímu prohloubení postřehů a dojmů z přednášek. V programu ale nechyběl ani čas na zábavu, hry nám dodaly energie a rozšířily škálu zážitků. Po hře Při jméně Ježíš poklekne každé koleno, většinu z nás opravdu bolely nohy, ale všichni jsme si to náramně užívali. Nesmím zapomenout ani na společné slavení eucharistie a večerní modlitbu. Stejně jako na Enteru, ani tady nebyla nouze o duchovní prohlubování a oslavování našeho Pána. Bylo neskutečně krásné pozorovat duchovní sílu a touhu právě utvořeného společenství.

V neděli už zbývalo jen zreflektovat prožitý víkend, uklidit, a rozloučit se s přáteli. Program byl zakončen nedělní mší, na kterou dorazili i místní farníci. Pak už jsme se pomalu rozjížděli do svých domovů. Z tváří lidí, kteří zde byli, bylo patrné, že tato akce přinesla své ovoce a že skutečně prožili jakýsi restart- načerpání nových sil a možná i prostor pro nové začátky.


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012