Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
14.12.2015, kategorie: Připravujeme

RESTARTjunior 2015

RESTARTjunior 2015

Restart junir je setkání mladých lidí na Ktiši, kteří se zúčastnili letního tábora Enter junior.  Za víkend jsme prožili spoustu modliteb, her a dalších skvělých aktivit. 

Po shromáždění všech účastníků začal společný program večeří a dalšími aktivitami. Všichni si zopakovali navzájem svá jména formou her a dozvěděli jsme se něco nového
o ostatních. Před večerkou se všichni přesunuli do kaple, kde následovala modlitba chval písněmi, žalmem a také modlitba za zesnulého biskupa Jiřího Paďoura.

V sobotu začal den ranní modlitbou a snídaní. Později byla přednáška, kterou vedl
P. Jan Turek. Přednášel nám o milosrdenství - konkrétně o skutcích milosrdenství. Potom přišel čas na kmenové hry a aktivity, které toto téma rozvíjely. Každý byl zařazen do skupiny, která se skládala ze dvou kmenů z Enteru. Hráli jsme společné hry a rozebírali přednášku Jendy. Bavili jsme se o milosrdenství v každodenním životě a jak jej dosáhnout.

Společenství jsme tvořili nejen okolo oltáře, ale také u stolu s obědem. Během siesty byla možnost odpočinku a také svátosti smíření. Odpolední program naplnila hra, která byla opravdu zábavná a skvěle promyšlená. Nechyběly ani sklepy: výroba mýdla, tvoření zvířátek z plsti a florbal. Večerní program zakončila modlitba, společenské hry a film.

Nedělní ráno bylo zahájeno mší svatou, po které jsme měli kmenovou reflexi, úklid. Poté nastalo loučení a zároveň těšení se na další Enter.

Ludmila Kučerová


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012