Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
19.12.2016, autor: Lída Lučerová, kategorie: Událo se

RESTARTjunior

ENTERjunior pro všechny byl velmi silný zážitek, a i když se vrátit nemůžeme, alespoň jsme si ho připomenuli formou Restartu. Sešla se nás téměř polovina účastníků z letního Entru.

V pátek po přivítání jsme se rozdělili do tří skupinek, které byli složené hned z několika kmenů (což byly týmy na Entru). V kmenech jsme probírali různá témata a povídali si o tom, co jsme od prázdnin prožili.

Druhý den v sobotu jsme po hlasitém budíčku šli na ranní modlitbu, po které následovala moc dobrá snídaně, na které nechyběl ani med. Dopoledne měl Vojta Vagai přednášku na téma promluvy papeže Františka. Závěrem byla chvíle, při které každý mohl sám někde přemýšlet o úryvku z Bible, který jsme si četli. Po přednášce byly kmeny, v kterých jsme rozebírali přednášku a také to, jak jsme líní a co nás zvedá z našeho „gauče“. Následoval oběd a polední klid.

Odpoledne měl Vojta druhou přednášku, tentokrát o Zacheovi.  Dále jsme hráli hru lesní golf, při které jsme se na vyznačené trase honili za míčkem. Další aktivita byla hra v kapli se slovy.

Večer byla velmi silná modlitba doprovázená písněmi a žalmy. Nechybělo zapalování svíček a byla možnost jít k přímluvné modlitbě, či ke zpovědi.

Poslední den začínal opět modlitbou a snídaní. Byli také poslední kmeny a po nich úklid. Náš víkend byl zakončen mší svatou a obědem. Myslím, že tento Restart byl opravdu povedený a že jsme dokázali vyvolat atmosféru z Entru. A snad se zase trochu víc přiblížit Bohu.

Lída Kučerová


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012