Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
04.06.2011, autor: Eva Smrčková , kategorie: Událo se

Reportáž z 3. víkendu ChristLife

27. – 29. května 2011
Reportáž z 3. víkendu ChristLife

Setkání Christ – Life

Ve dnech 27. – 29. 5. jsme se již po třetí sešli na setkání Christ – Life.

Co se týče programu, začínalo se dvěma hrami. Po hrách jsme šli všichni do kostela, kde bylo připraveno krásné prostředí pro modlitbu. Modlitba byla při svíčkách, vedoucí připravili asi deset zastavení. Každý se modlil svým tempem a u jakéhokoli zastavení. Zjevně se všem přítomným modlitba přichystaná tímto způsobem líbila.

V sobotu ráno jsme začaly přednáškou o Duchu svatém, ale také o darech Ducha svatého. Byla vyprávěna z vlastní zkušenosti. Dále jsme byli rozděleni do skupin, kde jsme probírali dané téma.

Po obědě jsme dostali za úkol připravit desetiminutový program na večer mladých. Asi v půl třetí, jsme šli na mši do kostela. Po mši byly připraveny před kostelem dvě zábavné hry, které jsme si všichni užili.

Po společných hrách jsme šli všichni zpátky na faru, kde už byl připraven ohýnek k opékání buřtů.

Jakmile jsme si opekli buřty a najedli jsme se, představili jsme si navzájem náš předem připravený program na večer mladých. Po zábavných hrách, jsme se všichni odebrali k ohýnku, kde jsme udělali okolo ohniště velký kruh a modlili jsme se k Duchu svatému.

Po modlitbě, asi ve čtvrt na jedenáct pro nás byla připravena noční hra, při které jsme museli dojít se svíčkou celkem ke třem stanovištím. Nesměl nás však zahlédnout osud, který okolo nás chodil. Když nás viděl v pohybu, přišel a sfoukl nám svíčku, my pak museli čekat, jestli se ukáže někdo, kdo by se vrátil na start se svou a naší svíčkou, zapálil nám jí od pochodně a po té ji donesl zpátky k nám. Aby nás osud neuviděl, mohli jsme chodit, jen když byl otočen zády a nekoukal se naším směrem, jakmile se otočil, museli jsme zůstat stát na místě a nehýbat se. Ale i tak byl osud opravdu zákeřný. Přesto jsme ale byli všichni úspěšní a zúčastnili jsme se konečné krátké adorace. Po adoraci, jsme šli všichni unavení spát.

Ráno jsme se probudili do krásného, nového dne. Když jsme se nasnídali, šli jsme na veřejnou mši do kostela. Hned jak skončila mše, šli jsme zpět na faru, kde jsme se rozdělili do skupinek a plnili úkoly.

Po skupinkách následoval oběd. Jakmile jsme se naobědvali, šli jsme někteří hrát fotbal, někteří si povídali, zkrátka volná zábava. Po té už se postupně odjíždělo.

Všichni jsme si společně prožité víkendy patřičně užili a těšíme se na kurz Animátorů.

Eva Smrčková

 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012