Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
06.11.2015, kategorie: Rozhovory

Rozhovor s Mirkou Dolanskou

Rozhovor s Mirkou Dolanskou

1.      Odkud pocházíš, co jsi studovala, kde jsi předtím pracovala?

Narodila jsem se v Sušici, v krásném městě, kterému se právem říká „Brána Šumavy“ a kam se stále ráda vracím. Střední pedagogická škola v Prachaticích byl první krok k tomu stát se učitelkou, na to jsem navázala Pedagogickou fakultou v Českých Budějovicích. Po dokončení jsem dostala úžasnou nabídku jít pracovat do školky v Křemži, kde jsem byla tři roky velice spokojená a kam se budu po Ktiši vracet zpět.

2.      Co bylo Tvojí motivací jít na Ktiš?

Vlastně se to nedá říct jednoznačně. Na Ktiši se mi vždycky líbilo. Dějí se tady veliké věci, jezdí sem spousta mladých lidí, společně se modlí, pracují a já můžu být součástí toho dění. Je to skvělá služba starat se o toto zázemí a tvořit něco pro ostatní.

Vloni mi začali říkat „poloviční týmák“, tak se to letos povedlo dotáhnout do úplnosti J. Nejradši na Ktiši jsem měla chvilky, kdy jsem si mohla sednout v kapli s kytarou a modlit se. A tak mám teď tu možnost každodenně.

3.      Co máš v týmu na starosti?

Kuchyň, kapli, úklid v místnosti s fotbálkem a kytarami, vyřizování emailů – prostě všechno to, co je mi blízké.

4.      Co Ti dává nejvíc sílu v této nelehké službě mladým lidem?

Boží přítomnost, modlitba a přátelé.

5.      Jakou činnost ráda děláš, co Tě baví?

Mám ráda hudbu. Pouštím si písničky k vaření, uklízení, při řízení auta; vždycky mi zvedne náladu, je to takový doping. Ráda hraju na kytaru, na Ktiši jsem se dokonce dostala i k baskytaře J Ráda si zahraju na klavír. Ve sportech vede volejbal a stolní fotbálek (se spolutýmačkou Janinkou jsme neporazitelné J), v zimě snowboard.

Ráda si také ale lehnu s knížkou nebo k oblíbenému seriálu. Tím se tady na Ktiši stal Dr. House. Náš pan ředitel Jožo tvrdí, že Dr. House je takový náš čtvrtý týmák J

6.      Jak nejraději odpočíváš?

U seriálu, kdy můžu vypnout a nic neřešit.

Tady na Ktiši je pro mě ale taky skvělou relaxací kafíčko pod pergolou, když svítí sluníčko…

7.      Jaká je Tvá oblíbená barva, kniha, film, světec, či jiná osobnost?

Z barev modrá a žlutá. Nejoblíbenější kniha: To by se zvěrolékaři stát nemělo, je to milé odpočinkové čtení do nepohody. Film – těch je hodně, od akčních sci-fi a kriminálek až po romantické komedie třeba Zkus mě rozesmát. Světice Terezie z Avily a osobnost? IJÁČEK – jeho postava a hlášky v pohádkách s Medvídkem Pú jsou nejlepší.

8.      Co Tě zaručeně potěší?

Upřímný úsměv.

 


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012