Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
08.01.2012, autor: Terka Beránková, kategorie: Událo se

Silvestr 2011

DCŽM Ktiš
Silvestr 2011

Je čtvrtek  29. prosince a na Ktiš se začínají sjíždět mladí, aby tu společně strávili několik posledních dní tohoto roku a oslavili příchod roku nového.
První večer se nesl v duchu seznamovaček. Když už se nám zdálo, že se všichni známe, zahráli jsme hru, kde jsme si měnili jména jak na běžícím páse, což nám všem pěkně zamotalo hlavičky. Den jsme zakončili společnou  adorací.

Páteční dopoledne jsme rozjímali nad textem z Kazatele a nad tím, že všechno má svůj Čas. Po obědě nás sluníčko vylákalo na procházku, než jsme však stihli vyrazit, počasí se rapidně zhoršilo a venku nás  přivítalo husté sněžení a mlha. Nadšení ale nevymizelo, a tak jsme za průběžného koulování vyrazili na vrchol Ktišky, kde jsme nakonec, podle očekávání, nic neviděli.  Po návratu trocha práce, protože ta šlechtí, večeře a pak společná modlitba chval, kde jsme děkovali za uplynulý rok a vyprošovali si vše dobré do toho nového. Večer ještě nekončil, tak jsme koukli na film…vyhrála to klasika aneb S čerty nejsou žerty.

A už je tu Silvestr! Ráno nás z postele vyhnali Včelí medvídci…a do pěti, do pěti, do pěti minut jsme byli na snídani (někteří). Dopoledne se  mazalo, krájelo, zdobilo, až z toho byly hory chlebíčků a jednohubek. A po obědě jsme začali chystat program  na velkolepý silvestrovský večer.
Po děkovné mši svaté na závěr roku to celé vypuklo. Přivítali nás vtipní moderátoři, Mája s Ondrou, a hned se začli dít věci…kouzlilo se, zpívalo se, soutěžilo, shlédli jsme zmodernizovaný příběh o Jobovi a vtipnou pohádku o princi, který si u lékárníka kapičky pro  nemocnou  milou vysloužil. Kolem jedenácté jsme se odebrali do kaple, kde pro nás byla připravena modlitba s různými zastaveními , doprovázená písněmi z Taize.
A potom půlnoc…objetí, dojetí a velké gratulace Otovi, který se stal zrovna plnoletým. A za zvuků kytar a harmoniky se jedlo a zpívalo téměř až do rána.

V neděli nás zachránil posunutý budíček, jinak by někteří snad ani nevstali a po požehnání na cestu jsme vyrazili na mši svatou do Chrobol. Šlo se hezky, jen do bot trochu teklo a v kostele pak chladno bylo, ale byl to krásný závěr. A pak už se všichni postupně rozjížděli zpět do svých domovů. Díky všem za společně strávený čas.

Terka Beránková

29.12.2011

Silvestr 2011

Silvestr 2011
DCŽM Ktiš
 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012