Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
29.08.2011, autor: -vk-, kategorie:

Španělsko zvesela

Světový den mládeže v Madridu očima mladé slečny ze Sušice
Španělsko zvesela

Když nastalo pondělí 8.8.2011, den odjezdu na Světový den mládeže, shromáždili jsme se spolu s ostatními poutníky v Českých Budějovicích u autobusu s označením DCB-01. Málokdo z nás věděl, co má od těchto dnů očekávat. Naše první zastávka byla ve francouzském městě Annecy.

Zde jsme mohli prožít několik dnů plných modliteb, poznávání nových přátel, nejrůznějších zážitků, atd. Jeden den jsme měli vyhrazený pro výlet do Barcelony, kde se setkalo několik tisíc poutníků z celého Katalánska. Zúčastnili jsme se zde společné mše svaté a po celý den jsme se procházeli městem. Poslední den v Tarragoně nás čekala zajímavá událost. V obří aréně, kde se dříve odehrávaly býčí zápasy, jsme slavili závěrečnou mši svatou. Nezúčastnili se jí jen čeští poutníci, ale i ostatní poutníci jiných národností. Na závěr této mše se zpívala naše známá píseň, hymna těchto Světových dnů mládeže – Firmes en la fe. Trochu s očekáváním jsme se probouzeli do dalšího rána. Jaké to asi bude v Madridu?

Hned po příjezdu do Madridu jsme obdrželi batoh poutníka. Všechny byly stejné, a tak se dalo dobře poznat, kdo je poutník SDM. Každé ráno jsme mohli chodit na katecheze a poté na společné mše svaté – vše bylo v budově vyhrazené pro české poutníky. Mše byly velice krásné. Byl moc hezký pocit, mít okolo sebe tolik svých vrstevníků, kteří jsou stejně věřící jako vy a začít se s nimi společně modlit nebo zpívat nejrůznější duchovní písně. Myslím, že na tenhle pocit člověk jen tak nezapomene. Odpoledne jsme měli většinou volný program. Chodili jsme tedy po různých památkách, zajímavých místech, navštívili jsme např. muzeum obrazů, místní vystoupení flamenga, atd.

Ve čtvrtek, kdy přijel Svatý otec do Madridu, zaplnily ulice davy mladých poutníků. Většina z nich ale neměla takové štěstí vidět vše naživo, a tak pozorovala veškeré dění z obrazovek rozmístěných po nejbližším okolí. V sobotu jsme se všichni přesunuli na letiště Cuatro Vientos, kde jsme pak spolu se Svatým otcem slavili vigilii. Při té začalo pršet a byla bouřka. Déšť pak naštěstí ustal a vigilie mohla pokračovat. Po trochu náročné noci na letišti jsme se probouzeli opět do slunečného dne. V půl 10 přijel Svatý otec a projížděl mezi sektory. Takže jsem mohla poprvé vidět papeže naživo! Jsem za to moc ráda. Všichni poutníci ho s nadšením vítali a snad každý si přál ho alespoň zahlédnout. Po přivítání jsme mohli spolu s ním prožít mši, při které nás Benedikt XVI. vyzval k posílení víry a pobídl k hlásání evangelia. Tato mše byla vlastně zakončením Světových dnů mládeže v Madridu. Myslím, že v našich srdcích by to měl být naopak začátek k něčemu novému. Pán Bůh v nás v těchto dnech nechal zapustit kořeny. Teď je jen na nás, jestli na něm postavíme své základy a budeme se pevně držet víry v Ježíše Krista. Díky Tobě Pane za tyto požehnané dny!

Eva Veselá (Sušice)


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012