Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
09.04.2014, kategorie: Aktuality

Tematické skupinky na DSM 2014

Seznam skupinek s anotacemi

Zde nalezneš seznam sobotních odpoledních skupinek.
Na skupinky není nutné se předem přihlašovat :)

 

1. Chudoba současnosti (biskup Pavel Posád)

Jak se konkrétně na nás může naplňovat blahoslavenství o chudých v duchu v této době? Kde se projevuje chudoba současnosti a co s ní můžeme a máme jako křesťané dělat? Odpovědi budeme hledat nejen u papeže Františka.

 

 2. Odpuštění jako důvod ke slavení (P. David Henzl)

Proč ještě v dnešní době otevírat své nitro před druhým člověkem? Nemůžu to říct přímo Bohu? Je pro mě zpověď nepříjemným zážitkem nebo setkáním s milujícím Bohem? Pojďme se společně zamyslet, jaký smysl má zpověď v dnešní době.

 

3. Restituce… a co dál? (Mons. Adolf Pintíř)

Kolem navracení církevního majetku je mnoho otázek. Mimo to je na místě, podívat se, co tento stav církvi přináší a jaké výzvy před nás klade.

 

4. Lezení na umělé stěně (Štěpán Vondrášek)

Skupinka pro ty, kteří si chtějí trochu protáhnout tělo a dozvědět se něco o horolezectví. Po krátkém teoretickém úvodu bude možnost vyzkoušet si lezení na umělé stěně Biskupského gymnázia. Skupinka je určena úplným začátečníkům i lidem, kteří mají již s lezením zkušenosti.

POZOR SKUPINKA ZAČÍNÁ UŽ VE 14:00! KAPACITA 12 LIDÍ.

 

5. Křesťanský pohled na antikoncepci (MUDr. Petr Pražák)

Antikoncepce hýbe světem, ale co o ní víte? Její možnosti a úskalí. Metody vhodného soužití v manželství. Diskuze nad otázkami.

 

6. Liturgie Velikonoc (P. Vojtěch Vágai)

Budeme se snažit přiblížit si tajemství, smysl, postatu prožívání Velikonoc při jednotlivých liturgiích. Symboliku a hloubku gest a prvků liturgie, které nám v dnešní době mohou být vzdálené...což by byla škoda.

 

7. Dobrovolníkem v Indii (Jiří Záleský)

Povídání spojené s prezentací fotografií. Dozvíte se , co se dá během jediného roku dobrovolnické práce prožít v Indii i o radostech a strastech místních lidí.

 

8. Chození s nevěřícím (Jana Bernasová)

Povídání o nástrahách, dilematech, překvapeních a požehnáních ve vztahu s člověkem, který nesdílí Vaši víru. Svědectví vlastní tříleté zkušenosti nahlížené s odstupem času i zkušeností dalších lidí v podobné situaci. Prostor pro diskuzi.

 

9. Kreativní skupinka (Mirka Dolanská, Alena Melkusová)

Jarní tvoření z vlny. Přijďte si vyzkoušet neobvyklou metodu tvoření a vyrobit si dekorativní předměty , dárky, či náušnice.

POZOR KAPACITA 15 LIDÍ

 

10. Žijí mezi námi (o. Ruslan Zassiedko)

Národnostní menšiny jsou velkým tématem. Často nevíme, jak žijí, jak se cítí mezi námi, co by od nás potřebovali a čím je naopak vrháme do izolace a těžkých okamžiků. Jak předcházet napětím, jak hledat cestu ke vzájemnosti? 


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012