Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
27.03.2015, kategorie: Aktuality

Tematické skupinky na DSM 2015

tentokrát převážně s řeholníky
Tematické skupinky na DSM 2015

Hábit nebo vojenská uniforma? – P. Zdík Jordánek: Několik let na sebe P. Zdík oblékal místo premonstrátského řeholního šatu vojenskou uniformu a osm let sloužil jako vojenský kaplan. Doprovázel vojáky kromě jiného na misích do Kosova a Afghánistánu. Co obnášela jeho služba? Jaké vidí výzvy? Jak jde dohromady řeholník a armáda? O tom všem bude řeč.

Řeholnice v kriminále – S.M. Mlada Šipanová: Usměvavá a přívětivá žena v hábitu na první pohled nevypadá jako člověk sloužící mezi vězni. Ale je to tak. Tato Šedá sestra sv. Františka z Lomce se stará o duchovní péči ve vazební věznici v Českých Budějovicích. O zajímavé postřehy a zkušenosti nebude nouze!

Ani nevíte, kdo se za vás modlí – S.M. Vlasta Čaplová: Velkým darem věřícího je vzájemná modlitba. Řeholníci a řeholnice věnují přímluvám za druhé dost času i úsilí. Jak to dělají? Můžeme se u nich nějak inspirovat i my, kdo v klášterech nežijeme? S.M. Vlasta (školská sestra de Notre Dame) poodkryje své zkušenosti a pomůže nám v osobním hledání.

Mezi nemocnými není nuda – S.M. Jana Pavla Hořáková: Starost o nemocné k řeholnímu životu neodmyslitelně patří. Boromejka S.M. Jana Pavla je vrchní sestrou v Domově Matky Vojtěchy v Prachaticích. Jak propojovat fyzickou a duchovní rovinu u nemocných? Kde čerpat síly a inspirace? Co nemocní přinášejí nám zdravým?

Obrazy o Bohu a má víra – P. Cyril Havel: Petrin Cyril Havel předkládá zajímavým způsobem zkušenosti víry. Každý z nás si vytváří obrazy. Je to opravdu víra? Jak pracovat s fantazií? Přijďte a uvidíte.

Za zdmi kláštera – kdo jsou, co dělají – P. Řehoř Žáček: Jak žijí řeholníci? Co je to vlastně za skupinu lidí? Je jejich život chudý nebo bohatý? Jak vypadá jejich denní řád? A co nějaké kuriozity??? Premonstrát Řehoř je připraven nejen nechat nahlédnout do života řeholních komunit, ale také odpovídat na všechny možné dotazy.

Na cestě ze závislostí – S.M. Immaculata Konvalinková: Než vstoupila S.M. Immaculata do kongregace Školských sester sv. Františka, prožila nejen obrácení, ale musela řešit i otázku závislostí. Dnes pomáhá těm, kdo se dostávají na okraj společnosti. Jak se stavět k závislostem okolo nás? Jak se bránit? Čím pomáhat?

Singl – ani manželství, ani řeholní život – P. Roman Dvořák: V dnešní společnosti se hovoří o fenoménu „singl“. I mezi křesťany jsou lidé, kteří nevnímají povolání ke kněžství či k řeholnímu životu, ale nevidí před sebou ani cestu manželství. Co s tím? Jaký je pohled křesťana? Jaké se nabízejí možnosti? Hledat odpovědi budeme s Romanem Dvořákem, který se věnuje několik let mládeži.

Sport – Dominik Dvořák a Martin Havelka: Sport spojuje, motivuje, dává radost. Kdo by chtěl, může si zahrát sálovou kopanou.


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012