Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
22.11.2016, kategorie: Aktuality

Tisková zpráva

Jihočeský kraj finančně podpořil DZČM Ktiš

Před rokem se otec Jozef Gumenický jakožto tehdejší ředitel spolku Most České Budějovice, který provozuje DCŽM Ktiš, rozhodl požádat Jihočeský kraj o finanční příspěvek v rámci projekt „Revitalizace interiéru Diecézního centra života mládeže Ktiš“. Jeho žádost na dotačního programu Jihočeského kraje Podpora práce s dětmi a mládeží uspěla a přislíbená dotační částka na projekt činila 150 000,- Kč. V listopadu byla realizace projektu ve spolupráci s diecézním koordinátorem projektů Ing. Tomášem Smolkem a s vedoucím stavebního oddělení Ing. Františkem Mroskem úspěšně vyúčtována a zkontrolována.

V čem projekt spočíval? Proběhla rekonstrukce kaple, vyrobili se 3 nové kvalitní palandy na míru, nakoupilo se 8 matrací. Kromě toho se v několika pokojích vyměnila korková podlaha za lino nebo koberce. Dále se z vlastních zdrojů mimo jiné ještě zrekonstruovala jedna koupelna.

Pevně doufáme, že dotační program Jihočeského kraje Podpora práce s dětmi a mládeží i v dalších letech přispěje na nutnou obnovu  interiéru Diecézního centra života mládeže Ktiš.

Otci Jozefovi Gumenickému, Ing. Tomášovi Smolkovi a Ing. Františkovi Mroskovi a vše ostatním, kteří se podíleli na proběhlou rekonstrukci, patří velký dík.

Otec Tomas van Zavrel


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012