Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
25.02.2015, autor: Kateřina Pánková, kategorie: Událo se

Třetí setkání animátorů v Nové Cerekvi

Třetí setkání animátorů v Nové Cerekvi

Únorové setkání animátorů jsme zahájili, jako obvykle, mší svatou v Pelhřimově, po ní následoval program, který jsme prožili společně s tamějšími mladými. Užili jsme si večeři, hru a přednášku o Eucharistii, kterou si pro nás připravil P. Vojtěch Vágai. Říkáme tomu Pátek Mladých.

Během nabitého víkendu jsme společně prožili mnoho pěkných chvil při modlitbách, hrách, ale i přednáškách. Toto setkání bylo tematicky zaměřeno na liturgii a přípravu modlitby.

Sobotní ráno jsme byli probuzeni příjemným budíčkem. A zanedlouho po snídani a modlitbě nás čekala zajímavá přednáška o Liturgii. Odpoledne jsme hráli skvělou hru přímo na náměstí Nové Cerekve. Dost jsme se u toho naběhali, ale i nasmáli. Byla to hra dobře promyšlená a také tematicky zaměřená. Po hře jsme měli všichni hlavu pěkně vyčištěnou, a tak jsme pozorně sledovali inspirativní přednášku P. Romana Dvořáka, o tom, jak se správně připravuje modlitba. A je to dobře, protože jsme dostali za domácí úkol, jednu takovou modlitbu připravit písemně. Věřím, že se nám to všem povede. Ke konci dne jsme ještě absolvovali takový ministrantský minikurz, abychom se uměli správně orientovat v liturgickém prostoru, v misálu i lekcionáři, ale abychom také věděli, jak se připravují ke mši svaté přímluvy a hudební doprovod. Bylo to velmi poučné, dozvěděli jsme se spoustu nových informací. V podvečer jsme se modlili breviář. Byla to změna, která každého potěšila. Na závěr dne jsme se všichni společně, ač neplánovaně, sešli v jedné místnosti, kde jsme společně, v příjemné atmosféře, zpívali písničky za doprovodu kytary. To bylo opravdu krásné zakončení dne.

Hlavním bodem nedělního dne byla samozřejmě mše svatá, kterou jsme slavili společně s farníky Nové Cerekve. Po obědě jsme tradičně jeli domů.

Tato akce je velmi dobrá příležitost pro ty, kteří chtějí pomáhat farnosti a najít nové kamarády.

Kateřina Pánková


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012