Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
15.09.2013, kategorie: Událo se

Večer mladých na Lomečku

Večer mladých na Lomečku

 

V sobotu 7. září proběhl v rámci lomecké pouti Večer mladých. Již v odpoledních hodinách začali na Lomeček přijíždět poutníci a mezi nimi mladí z různých míst. Našli se i tací, kteří přišli pěšky, někteří zase zvolili pouť na kolech. Program začínal společnou mší svatou, kterou sloužil novokněz Jožo Gumenický.

Po mši svaté byli všichni, nejen mladí, pozváni na prezentaci fotek ze Světového setkání mládeže v Riu de Janeiro, kterou si připravila a doplnila svým vyprávěním Maruška Jůnová, jedna z účastnic setkání. Z pohledu na krásy Brazílie nám vyhládlo, a tak jsme s nadšením přijali pozvání na večeři , kterou nám připravili sestřičky v prostranství před kostelem.

Sešlo nás hodně, více než třicet mladých a tak bylo potřeba se trochu seznámit. Toho se ujaly naše animátorky, které si pro nás připravily pár vtipných her. Mezitím na Lomeček padla tma a my jsem se přesunuli do kostela k modlitbě. Za doprovodu vodňanské kapely jsme společně svěřovali Pánu nadcházející školní rok a vše co nás v něm čeká a také jsme se na výzvu papeže Františka připojili k celosvětové modlitbě za mír. Byl to hezký večer, snad se zase brzy v hojném počtu sejdeme.


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012