Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
19.02.2011, autor: Vendula Krůlová, kategorie: Událo se

Večer mladých ve Velešíně

19.února 2011
Večer mladých ve Velešíně

Večer ve Velešíně

V sobotu 19.2.2011 jsem se vydala na druhý večer mladých v naší diecézi, a to do českokrumlovského vikariátu. Tentokrát nás hostilo městečko Velešín, který cestou od Budějovic určitě nepřehlédnete už svým do dálky se tyčícím komínem.

Tentokrát jsme z Olgou Švecovou z katechetického střediska vyjely o půl čtvrté s tím, že budeme mít na místě dostatečnou rezervu na přípravu. Po příjezdu do Velešína, kde jsme se trochu podcenily a přijely docela brzo, jsme proto zavítaly do hospodského zařízení v čele náměstí, které nám doporučil místní pocestný. Posilnila jsem se česnekovou polévkou a čajem ve velkém hrnku a celkově jsme se s Olgou pobavily o stávajícím večeru. Při představě, že teď v Prachaticích probíhají vepřové hody, se mi trošku zasteklo. O to více jsem byla v závěru spokojená, když jsem viděla, jací skvělí lidé na tento večer přijeli.

Poté, co jsme dojely ke správnému kostelu, nás přivítal místní kaplan pro mládež Martin Bětuňák. Na místo už také dorazil Roman Dvořák a Honza Děd, který je momentálně v týmu na Ktiši a také rodák z Velešína. Připravily jsme si všechny věci a Martin nás pozval na prohlídku fary. Obdivovala jsem zejména kuchyň s jídelnou, která je teď nově předělaná a jde vidět, že má Martin rád středověk, historii a jednoduchost. Nezapře se v něm tedy srdce rytíře. U masivního dřevěného stolu jsem popila silné presso a to už se začala sjíždět mládež na mši, která byla v kapli od šesti hodin. Při zjištění, že nikdo z účastníků neumí hrát na kytaru, tento úkol padl na mě. Nechci říct, že to byla muka, ale ten den opravdu nebyl hudebně nejsilnější, proto jsme chvílemi zpívali i „á capella“.

Dohromady se sešlo dvacet účastníků rozmanitého věku z Krumlova, Velešína, Větřní, Brloha, Zubčic, ale i Kvítkovic, Přídolí a Mojného. Setkání se také zůčastnil krumlovský vikář Václav Pícha. Večer se nesl v duchu dobré nálady. Účastníci dovezli spoustu dobrých buchet a také Martin Bětuňák připravil milé pohoštění. Na programu byla krátká hra, kde každý dostal palubní lístek s informacemi a zvířetem, či věcí typických pro Španělsko a Austrálii. Každý měl najít svoji dvojici, vyplnit palubní lístek a pak svého kamaráda představit a přitom předvést daný předmět, nebo zvíře. Následoval výlet do Sydney, kde jsme se dověděli, jak to vypadalo na setkání s papežem Benediktem XVI., jak vůbec světové dny mládeže probíhají a zajímavé zážitky právě z Austrálie. Po pauze jsem se ujala krátké prezentace o Španělsku a připravovaných světových dnech mládeže v Madridu a Tarragoně. Padlo i pár španělských vět, než se ujal slova Roman Dvořák, který měl zajímavě zpracované motto následujícího setkání: „V Kristu zapusťte kořeny, na něm postavte základy, pevně se držte víry.“ (Sv. Pavel)

Rozdělili jsme se do tří skupinek, ve kterých jsme měli možnost se vzájemně poznat a také si popovídat o tom, jak prožíváme svá společenství a kdo z nás už byl na nějakém světovém dni. Celý večer jsme zakončili modlitbou z kartičky světových dnů a písničkou. Roman Dvořák poděkoval všem, kteří přijeli a nezapomněl je také pozvat na Diecézní setkání mládeže v Prachaticích, které proběhne 15. a 16.4.2011 Než jsme se všichni rozutekli do svých domovů, poslechli jsme si na závěr pár písní od zpěváka Richarda Čanakyho, který bude mít koncert na Diecézním setkání mládeže. Jsem ráda, že jsme po cestě domů nezabloudily. Byl to vydařený večer, ze kterého mám opravdu radost, zejména proto, že jsem mohla poznat spoustu zajímavých mladých lidí a také pěkné místo jako je Velešín.

Vendula Krůlová

19.02.2011 22:00

Večery mladých - Velešín

Večery mladých - Velešín
 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012