Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
19.04.2009, kategorie: Událo se

Velikonoce na Ktiši

Velikonoce na Ktiši
Velikonoce 2009 na Ktiši

Anča Mácová

Velikonoce 2009 na Ktiši

 

Opět po roce přišly Velikonoce. Někteří jsme se vypravili je oslavit na Ktiš. Parta lidí se zde sešla už ve středu, ale program začal až ve čtvrtek seznámením a slavnostní večeří. Večeře byla ve ztemnělém sále vyzdobeném svíčkami, a podávalo se jehněčí s arabským chlebem a salátem. To bylo naše poslední pořádné jídlo, protože další den byl Velký pátek. Po krátké ranní modlitbě jsme se vypravili na Křížovou cestu. Šli jsme do lesa na místo původní staré křížové cesty. Na některých zastaveních byl pomníček, na jiných jen zbytek základu. Bylo to ale krásné místo a modlitba zde měla zvláštní půvab. Největší modlitební vytrvalci ještě měli desátek růžence na hřbitově a večer jsme se sešli u filmu Quo Vadis.

Sobotní dopoledne bylo témátko o tichu a po něm následovaly tři akční hry, z nichž někteří máme modřiny ještě dnes. Odpoledne trávil každý po svém. Někdo úklidem fary, přípravou večera, přebíráním brambor, umýváním auta a nebo koupáním se v bahně ve vypuštěném rybníce. Pak ale přišla oslava Vzkříšení při slavnostní vigílii a následujícím posezení.

Neděle je klasicky dnem odpočinku a proto po dopolední mši následovala odpoledne procházka jarní přírodou na Kuklov. Večer se nachystaly pomlázky a vajíčka a večeři jsme si opekli venku nad ohněm u táboráku. A v pondělí po obědě jsme se opět rozjeli každý domů.

Letošní svátky proběhly v klasickém ktišském podání. Myslím, že na něj byly dobré ohlasy a že se setkání líbilo.

 


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012