Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
30.03.2016, kategorie: Událo se

Velikonoční příběh

Velikonoční příběh

KRISTUS VSTAL Z MRTVÝCH! Dlouhá cesta nás čekala, než jsme společně mohli tuto radostnou zprávu zakřičet do světa. Podívejme se, jak jsme došli k tomuto cíli?

Je tu zelený čtvrtek se Sederovou večeří a následné slavení poslední večeře v kostele, kdy mytí nohou bylo pro mnohé z nás velkým okamžikem a zjištěním, že v každém z nás je kousek Petra. I přesto jsme chtěli zůstat Pánu blízko při celonoční adoraci v Getsemanské zahradě.

Velkopáteční ráno kromě postního nádechu na naše ramena vložilo kříž, se kterým jsme se vydali na cestu. Možnost pocítit jeho tíhu nás nenechalo vlažnými. Tuto cestu provázela také modlitba. V hodinu umučení Páně, začali obřady. Symbolicky jsme se tak připojili k dění před 2 tisíci lety zpěvem pašijí a uctíváním kříže.  Večer zakončila modlitba za bolesti světa, kterou jsme společně vytvořily na motivy „kamenů bolesti“.

Ticho, samota a strach bílé soboty nás vedlo k zamyšlení nad vlastním životem. Životem ve společnosti s druhými lidmi, sami se sebou i Bohem. Měli jsme příležitost setrvat v tichu, modlit se a rozjímat. Nebyli jsme v tom sami, večer každá tma a krize našich životů byla vložena do Božího hrobu spolu se svíčkou a nadějí, že do každé temnoty přichází svítání.

A dočkali jsme se ho. Ve 4 ráno začala slavnost světla. Při vigilii se z temnoty postupně stalo světlo. Nejen v kostele, ale věřím, že maličký plamínek zahořel také v naších srdcích, protože KRISTUS V PRAVDĚ VSTAL Z MRTVÝCH! ALELUJA! Tak velká zpráva není jen pro křesťany, proto jsme ji roznesli po celé Ktiši v podobě přání. Pak už se jen slavilo, hrálo, zpívalo, ale také sdílelo, chválilo při modlitbě. Nesměli jsme zapomenout ani na lidovou tradici, a tak kluci pletli pomlázky, holky barvili vajíčka.

Dostali jsme se do cíle velikonočního příběhu, ale život tím nekončí. Nedokáži říci, co každý z nás cestou prožil. Důležité je, že jsme se na ni mohli vydat a co s touto zkušeností uděláme….

30.03.2016

Velikonoce na Ktiši 2016

Velikonoce na Ktiši 2016

Velikonoční příběh

 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012