Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
01.06.2015, kategorie: Událo se

Víkend do 15ti

aneb víkend pro mládež od 11ti -15ti let

                  Jaký byl víkend na Ktiši?

Že se ptáte. Přece ten nejlepší,  jakývůbec mohl být.

            V pátek jsme dostali večeři, a šli si zahrát míčové hry na hřiště. Když jsme se dostatečně vyřádili na hřišti, sešli jsme se ve společenské místnosti a zahráli hru s názvem pružinky. Potom jsme se posadili tak, abychom na všechny viděli a zahráli další hru pro zasmání. Nakonec jsme se představili netradičním způsobem, a to takovým, že jsme si vzali provázek a říkali jsme informace o sobě ostatním do té doby, než jsme je celý namotali na prst.  Večer byl zakončen společnou modlitbou v kapli, po níž jsme si dali si dobrou noc 
a hurá na kutě.

            V sobotu nás probudil dosti hlasitý budíček. Ráno začalo modlitbou v kapli 
a nezapomněli jsme ani na snídani. Poté následovala ‘‘přednáška‘‘, jestli je křesťanství IN či OUT. Shodli jsme se jednoznačně na tom, že je IN. Dopoledne jsme zakončili společnou mši svatou v kapli. Zahráli jsme si frisbee, fotbal, vybíjenou a další míčové hry. Po dobrém obědě následovala siesta (u většiny ve sportovním duchu).  Po sportu jsme se rozdělili do pětičlenných skupinek, v nichž jsme tvořili reklamy na křesťanství. O víkendu nebyla o sport nouze, protože následovala sportovní hra v lese. Přesto, že jsme byli rozděleni do skupinek, fandili jsme si všichni navzájem. Zkrátka a dobře jsme tvořili jeden velký kolektiv. Po hře jsme rozdělali oheň ze dřeva, které jsme společnými silami přinesli z lesa. K večeři jsme si opekli buřty a po večeři prezentovali výspu ze skupinek - plakáty či scénky na téma křesťanství. Zahráli jsme si ještě nějaké hry, fotbal a šli na motlitbu. Dojedli jsme buchty od svačiny, připravili se do postele a usnuli.

            V neděli, jsme se probudili do posledního dne našeho pobytu tady na Ktiši. Prožili společnou mši a nasnídali se. Podívali jsme se na fotky z celého víkendu a podle nich jsme měli vytvořit nějakou chvilku z modelíny, tak aby to vystihovalo, co jsme zde prožili. Nakonec jsme se sbalili, rozdělili si práci, uklidili a rozjeli jsme se zpátky do svých domovů.

            Ale určitě se ještě někdy na Ktiš vrátíme, protože tu jsou moc fajn lidi a je to tady bezva.

 Františka

 

© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012