Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
27.04.2016, kategorie: Událo se

Zakončení Animátorského kurzu na Pelhřimovsku

Zakončení Animátorského kurzu na Pelhřimovsku

Tak je to tady! Fara v Nové Cerekvi zažila poslední víkend dvouletého Animátorského kurzu, který se konal 8. – 10. dubna 2016. A jak jsme ho my, teď již animátoři z pelhřimovska, vlastně prožili?

Celý víkend jsme začali společnou mší svatou na Pátku mladých – „spolču“, kde se schází mládež z pelhřimovského vikariátu. Po mši následovala přednáška o Světových dnech mládeže, kde jsme se také dozvěděli praktické informace o Světovém setkání mládeže v Krakově. Z Pelhřimova jsme se přesunuli vlakem za velmi deštivého počasí do Nové Cerekve, kde jsme den zakončili modlitbou. Sobotní dopolední blok tvořila přednáška manželů Poláčkových z Diecézního centra pro rodinu o partnerských vztazích a sexualitě v životě křesťana. Myslím, že toto povídání bylo pro všechny zajímavé a obohacující. Následoval vynikající oběd, po kterém, jak už to bývá, přišla na řadu odpolední hra. Opět jsme nebyli zklamáni, neboť hra splňovala veškeré požadavky. Museli jsme prokázat sílu, odhodlanost, kreativitu a kulinářské umění. Zdařilo se. Navečer přišel hlavní bod programu – předávání animátorského osvědčení. V tu chvíli jsme se stali oficiálně animátory a povzbuzeni ke službě a využití nabytých zkušeností jsme započali večerní adoraci. Následoval animátorský večer, při němž se hrálo, zpívalo a slavilo. Dokonce nám byl upečen i animátorský medovník. Ráno jsme, jak už to vždy bývalo, poklidili faru a víkend zakončili mší svatou.

Rád bych také jménem všech animátorů poděkoval těm, kteří se podíleli na organizaci a průběhu celého kurzu. Zlváště týmu z Diecézního centra mládeže a partě již starších animátorů. Zvládli to na jedničku! Již teď je zřejmé, že animátorský kurz nám byl přínosnou zkušeností a jistě nabyté vědomosti využijeme ve svých farnostech. Bohu díky!

 

Vojtěch Razima


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012