Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
06.08.2012, autor: -vk-, kategorie: Událo se

Zpráva z ENTERcampu 2012

Zpráva z ENTERcampu 2012

V jihočeské vesničce Ktiš proběhlo ve dnech 29.7.-4.8. 2012 setkání mladých křesťanů. Již čtvrtého ročníku ENTERcampu se zúčastnilo na sto účastníků ve věku 15-22 let. Organizaci a průběh campu realizuje Diecézní centrum mládeže a Občanské sdružení MOST – České Budějovice pod vedením P. Romana Dvořáka. Na základě impulsů z předešlých ročníků vznikla myšlenka připravit na pátek 3.8.2012 Kulturně-duchovní program u Jakuba v Prachaticích.

Tématem letošního ročníku se staly vztahy s lidmi kolem nás – co a jak pro ně mohu dělat. Kdo je můj bližní se mohli účastníci dozvědět již v pondělí přednáškou P. Jana Krbce, kněze z brněnské diecéze, který zodpověděl tuto otázku v sedmi důležitých bodech. „Abych se sám sobě stal bližním, musím se nejprve přijmout. Brát se jako svůj bližní, i když mě nikdo před tím tak nebral.“ Poukázal jeden z bodů. Každý z následujících dnů měl téma rozvíjející hlavní myšlenku.

Typický den na ENTERcampu se skládá z ranní modlitby, přednášky, práce ve skupinách (kmenech), dvakrát za týden je možnost účastnit se rozmanitých workshopů (sklepů), ale i sportovních aktivit a večerních modliteb s možností účasti na bohoslužbě. Přibližně sto účastníků je rozděleno do deseti kmenů (skupin), z toho každá má své dva patrony (vedoucí) a jednoho starce (kněze). V kmenech se reflektuje společný program, hrají různé hry, je zde zejména prostor na bližší seznámení a sdílení zkušeností.

V rámci středečního odpoledne zasáhlo aktuální světové dění i na Ktiš, kde měli účastníci možnost zažít na vlastní kůži olympijské hry. Z deseti stanovišť si tak mohli strategicky vybrat střelbu ze vzduchovky, zdolávat rybník na raftu, zahrát si kroket, nebo hledat jehlu v kupce sena. Od místních fotbalistů vyšel podnět k opětovnému poměření sil v kopané. Únava s vyčerpáním rozhodla po tvrdém zápase o vítězství ktišského týmu.

Z workshopů (sklepů) a dalších programů se postupně vyprofiloval páteční  Kulturně-duchovní program u Jakuba v Prachaticích. Mezi patnáctou a sedmnáctou hodinou na Velkém náměstí se představily dvě hudební skupiny složené z účastníků, proběhlo taneční vystoupení, zazněly zkušenosti ze života mladých a paralelně probíhal program pro děti.

Další program začal v 19 hodin v kostele sv. Jakuba. O hudební produkci se postarala skupina ENTERband. Mladí předvedli divadelní vystoupení o hodnotě lidského života, které bylo obohaceno konkrétními příběhy.

Zároveň bylo možné napsat své prosby, aby se za ně někdo modlil, přistoupit k rozhovorům či požádat o modlitbu osobně přímo na místě nebo svou prosbu napsat. Celá akce se nesla v příjemné, radostné atmosféře, v níž někdo našel povzbuzení, někdo příjemné setrvání v kostele nebo nové impulzy do svého života.

Z prvních ohlasů během závěru letošního ENTERcampu odjížděli povzbuzeni i mladí. Kéž jsou jim získané zkušenosti požehnáním do jejich cesty s Pánem.


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012