Hlavní menu:

 
Bookmark and Share
07.04.2017 [pátek] - 08.04.2017 [sobota], kategorie: Diecézní akce

Diecézní setkání mládeže

 

Přihlašovat se můžete pomocí tohoto formuláře. Ušetříte si tím tak minimálně dlouhé vystávání ve frontě na recepci. :) 

ODPOLEDNÍ WORKSHPOPY NA DIECÉZKU

ZÁŽITKY Z UGANDY ANEB PROČ NEPLÁNUJI DOMA BAZÉN - Mgr. Vojtěch Nádvornik
Co mi čas v Ugandě dal, čím mě obohatil? Jaké jsou kulturní a mentální rozdíly (smlouvání, dochvilnost, užij si dnešní den, kdo ví, co bude zítra). Jak nejlépe pomáhat v rozvojových zemích - je každá forma pomoci vhodná?

JAK SE ORIENTOVAT V MÉDIÍCH? - Mgr. Tomáš Kutil
Jak v záplavě zpráv poznat ty, kterým lze věřit a které jsou naopak cílenou manipulativní propagandou? Workshop nabídne několik praktických tipů, jak je rozlišovat. Stručně si představíme i největší křesťanská média u nás.

JAK MI MARIA ZMĚNILA ŽIVOT - biskup Pavel Posád
Blízkost Panny Marie v mém životě. Duchovní život ve spojení s ní. V čem mi může být Maria vzorem? Osobní svědectví biskupa Pavla Posáda.

ELEKTROMOBIL TESLA, EKOLOGIE A SPIRITUALITA - JAK TO JDE DOHROMADY? - Pavel Kuchař
Křesťanská víra, fyzika a krize kultury Západu. Environmentální myšlení - současná podoba a problémy. Jaké je poslání firmy Tesla, v čem se liší od tradičních korporátních struktur? Jaký vliv mají životní obtíže na formování osobnosti člověka. Lze vnímat těžký život jako dar od Boha? Workshop nabídne zamyšlení nad těmito otázkami a ukázku elektromobilu.

"MIGRAČNÍ KRIZE" OČIMA STUDENTKY - Markéta Koudelková
Co se děje v Evropě a co s tím zmůže jednotlivec? Příběh o trochu jiném studijním „erasmáckém" pobytu v Anglii.

MOHU VSTOUPIT JAKO KŘESŤAN DO VÁLKY? JAK CHRÁNIT NAŠI KŘESŤANSKOU KULTURU?
P. Jan Böhm
Moje přesvědčení je, že se bude stále válčit, člověk je prostě takový. Proto očekávám, že budeme vždy nuceni vstupovat do války a týká se to i nás křesťanů. Pojďte spolu přemýšlet o ospravedlnitelnou ti války. A také o tom, jak zachovat evropskou křesťanskou kulturu. Co to je křesťanská kultura a co musíme chránit, jak se změní evropská kultura příchodem lidí s jinými náboženskými hodnotami?

OKULTISMUS A ZLO V NAŠEM ŽIVOTĚ - P. Řehoř Žáček
Kdo je to zlý duch a můžeme i dnes věřit, že reálně mezi námi působí? Jaké jsou vstupní brány pro jeho působení v našich životech? Ježíš nás vede k tomu, abychom se nebáli. A dává nám křesťanům účinné zbraně, abychom zvítězili v boji s jeho úklady...

 

Zde je přiložena, pro lepší orientaci, mapa nádraží v Českých Budějovicích.

 

PÁTEK

Na místo setkání v KC Máj se dostanete trolejbusem č. 3. Pojedete ze zastávky Nádraží (viz mapka) do zastávky Jaroslava Bendy (směr Máj – Antonína Barcala). Po výstupu z trolejbusu před sebou hned uvidíte Komunitní centrum Máj. 

Trolejbus č. 3 jezdí po po 17 hodině každých 6 minut (17:02, 08, 14, 20, …)

Cesta trvá 18 minut. 

 

SOBOTA

Na místo setkání v Aule Jihočeské univerzity se dostanete trolejbusem č. 3, pojedete ze zastávky Nádraží (viz mapka) do zastávky Jihočeská univerzita (směr Máj – Antonína Barcala). Po výstupu z trolejbusu přejdete na druhou stranu silnice a přes parkoviště dojdete až k budově Auly (je vidět už od zastávky).

Trolejbus č. 3 jezdí po 7 hodině každých 15 minut (7:08, 23, 38, 53) a po 8 hodině každých 10 minut (8:08, 18, 28, 38, …)

Cesta trvá 11 minut.

 

 


© Design, redakční systém: WebDesignum 2008-2012